Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek için farklı üçüncü taraf uygulamalar kullanırsınız. Shazam, SoundHound, Music ID bunlardan bazılarıdır. Ancak bu üçüncü taraf uygulamaları kullanmadan da Samsung akıllı telefonunuzda müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Samsung Müzik Bulma özelliğinin nerede olduğunu ve nasıl kullanılacağını detaylı olarak makalemizde açıklayacağız.

ADVERTISING

Samsung Müzik Bulma

Bir çok kişi müziğin veya sesin kime ait olduğunu bulmak için en popüler uygulamalardan birisi olan “Shazam” uygulamasını kullanır. Ancak bu uygulama, Samsung telefonunuza önceden yüklenmiş olarak gelmez. Uygulamayı, marketten indirmeli ve gerekli tüm izinleri vererek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu üçüncü taraf uygulaması hem depolama alanını doldurur hem de telefonunuzda bazı izinleri sizden ister. Eğer bunu çok fazla istemiyorsanız, Samsung’un ses tanıma özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Shazam Olmadan Şarkı Bulma

Bir ortamda şarkı dinliyorsunuz ve çok beğendiniz ama kim olduğunu bilmiyorsunuz, işte bu son derece can sıkıcı bir durum. Ancak Samsung telefonunuzda bulunan müzik bulma yani ses tanıma özelliği bu problemi ortadan kaldırıyor. Samsung telefonunuzda bu özelliğin nasıl kullanacağını çok basit bir şekilde anlatacağız. Aşağıda ki adımları dikkatli bir şekilde takip ediniz.

Samsung Müzik Bulma

ADVERTISING

1. Samsung telefonunuzun Ana ekranına basılı tutun ve daha sonra “Widget” öğesini seçin.
2. Google bileşenini bulmak için aşağıya kaydırın.
3. Google bileşeninin yanında bulunan açılır düğmeye dokunun.
4. Karşınıza çıkan seçeneklerden “Ses Arama” seçeneğine dokunun ve ana ekranınıza ekleyin.
5. Daha sonra bileşene basılı tutun ve bir şarkı açın veya söyleyin.
6. Ses arama bileşeni, Google Asistan özelliği gibi müzikle ilgili tüm ayrıntıları gösterecek.

Samsung Müzik Bulma

Android Ses Tanıma İle Müzik Bulun

Shazam gibi üçüncü taraf uygulamalarını kullanmadan yukarıda ki yöntemle şarkıların kime ait olduğunu bulabilirsiniz. Ayrıca bununla birlikte, Google uygulamasının arama kısmında bulunan mikrofon simgesine dokunarak da müziğin kime ait olduğunun aramasını gerçekleştirebilirsiniz. İşletim sistemleri telefonlarda yerleşik olarak bulunan özellikleri her geçen gün gelişerek üçüncü taraf uygulamalar olmadan bu çeşitli özellikleri kullanıcıları sunmaktadır. Sizde üçüncü taraf uygulamalar olmadan bu özellikleri kullanmak için telefonunuzu daha fazla öğrenmeye devam edebilirsiniz.

ADVERTISING