GB Whatsapp Plus Özellikleri Nelerdir? [Detaylı Liste]

GB Whatsapp Plus, Android uygulama marketi Play Store üzerinden ve APK dosyası olarak indirilebilen Whatsapp klonu uygulamadır. Uygulamanın içerisinde Whatsapp üzerinde bulunmayan bir çok özellik yer almaktadır. Whatsapp kullanıcılarını bu tür klon uygulamaları kullanmamaları konusunda kullanıcılarını uyarmaktadır. Peki Whatsapp’ta bile olmayan bu ilginç özellikler nelerdir? GB Whatsapp Plus Özellikleri Nelerdir? detaylı olarak bakalım.

[ez-toc]

Read more

Pil Şişmesi Çözümü Var mı?

Akıllı telefonda sık yaşanan sorunlardan birisi pil sorunlarıdır. Telefona enerji sağlayan ve onu açık halde tutan telefon pili görevini yerine getirmediği zaman telefon ile kullanıcı arasında ilişki bir anlamda kesilmiş olur. Bu yüzden pil sorunlarına karşı hemen çözüm yolları bulmalı ve ertelememek gerekmektedir. Çünkü bazı pil sorunların cihaza da zarar verebilecek duruma gelebilir. Bunlardan bir tanesi pil şişmesidir. Peki Pil Şişmesi Çözümü var mıdır? Pili değiştirmeden pil şişmesi sorununu çözebilir miyiz?

Read more

Powerbank Kaç mAh Alınmalı? [Nedenleri]

Powerbank, yani taşınabilir şarj cihazları piliniz için bir depo görevi görmektedir. Bu taşınabilir şarjlar sayesinde telefonunuzu duvardan gelen bir elektrik gücüne değil taşınır bir güç bankasına bağlayabilirsiniz ve pilinizi her koşulda doldurabilirsiniz. İnsanların çoğunun bir powerbank almasının nedeni telefonun şarjı azaldığı veya bittiği zaman herhangi bir elektrik prizi bulmaya gerek duymadan telefonlarını şarj edebilmek istemesidir. Ayrıca powerbankler kolay bir şekilde taşınabilir olması da büyük bir avantajdır. Akıllı telefonunuzu çok fazla kullanıyorsanız veya sık sık evden, ofisten uzaktaysanız mutlaka bir powerbankınız olmalı. Peki iyi bir powerbank kaç mAh olmalı? Powerbank Kaç mAh Alınmalı?

[ez-toc]

Read more

Şimşek Çakarken Telefon Kullanılır mı? [Deney Videosu]

Xiaomi deneylere devam ediyor. Çinli teknoloji şirketi geçtiğimiz günlerde diş macununun çatlamış veya çizilmiş telefon ekranlarının düzelttiği efsanesini çürüttükten sonra yeni bir şehir efsanesi için kolları sıvadı. Bugün sırada Şimşek Çakarken Telefon Kullanılır mı? Gök gürültülü zamanda telefon kullanılır mı? konusunu ele alıyor. Popüler inanca göre zararlı olduğuna inanılan bu konuyla alakalı Xiaomi, Youtube hesabının Short kısmından bir deney videosu yayınladı.

Read more

Vivo S16 Serisi 22 Aralık’ta Geliyor!

Vivo 2022 Mayıs ayında üç model içeren bir seri olan Vivo S15’i piyasaya sürmüştü. Bu akıllı cihaz orta sınıf olarak tabir edilen bir işlemci ile desteklenirken üst modelleri Vivo’nun bir önceki amiral gemisinin işlemcisi ile destekleniyordu. Ancak teknoloji devi şirket bu serinin ardılı olan seriyi yayınlamayı istiyordu.

Read more

OnePlus 11 100W Hızlı Şarj Özelliğine Sahip Olacak!

OnePlus, resmi olarak sunulan basın görsellerinden görüldüğü üzere bir sonra ki amiral gemisi olacak akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. PHB110 model numarasına sahip OnePlus 11 akıllı telefonunun 3C tarafından 100W şarj ile donatılacağı söylendi.

Read more

Xiaomi MIUI 14 Ne Zaman Çıkacak?

Teknoloji devi Çinli şirket Xiaomi yeni amiral gemileri olan Xiaomi 13 ve 13 Pro telefonlarını 12 aralık günü tanıttı. Bu tanıtım 1 Aralık olarak planlansa da şirket tarafından ertelenmişti. Bugün ki dev tanıtımda Çinli şirket yeni ara yüzü MIUI 14 tanıtımını da gerçekleştirdi ve müjdeyi verdi.

Read more

Snapdragon Mu Exynos Mu Nasıl Anlaşılır?

Android tabanlı akıllı cihazların üreticileri ürettikleri telefonlarında farklı sistemsel özellikler sunarlar. Bu özelliklerden birisi de Yonga setleridir. Bazı telefonlar Snapdragon yonga setini kullanırken bazı telefonlar Exynos yonga setini kullanırlar. Peki Snapdragon Mu Exynos Mu Nasıl Anlaşılır?

Read more

com.sec.Android.app.camera Nedir?

Android akıllı telefonlarda bazı kodların ne anlama geldiği fazla karşımıza çıkmadığı için bilemeyiz. com.sec.Android.app.camera kodu da bunlardan birisidir. Bu yazımız da bu kodun ne anlama geldiğini ve akıllı cihazımız ile ilgili herhangi bir problemin habercisi olup olmadığından bahsedeceğiz.

Read more

OnePlus Zen Mode Nedir?

OnePlus Zen Mode Nedir Akıllı telefonların her geçen gün daha büyük teknolojik donanıma sahip olması her gün bu cihazlara olan bağımlılığın artmasına sebep olmaktadır. İster sosyal medya akışınızı kaydırarak vakit geçirin, ister web’de gezinin online dünya ile bağı koparmak son derece zordur. Akıllı cihazınızdan gelen sürekli bildirimler onu bırakmanızı son derece zorlaştırır.

Read more

Android Desen Kilidi Kırma [Formatsız]

Akıllı telefonlarımıza koyduğumuz şifreler ve desen kilitleri telefonun güvenliğini sağlamak için son derece önemlidir. Ancak zaman zaman kullandığımız bir şifreyi veya desen kilidini unutabiliyoruz. Bu durumda son derece can sıkıcı bir problem haline geliyor çünkü telefonumuzun hiç bir işlevini kullanamıyoruz. İnternet üzerinden bir çok Android Desen Kilidi Kırma çözümü formatlı bir şekilde anlatılıyor bu yolda tüm verilerimizi sileceği için hiç kullanışlı bir çözüm değil. Bugün ki yazımızda basit bir program sayesinde desen kilidinin nasıl kaldırıldığını göstereceğiz.

Read more

##002# Kodu Nedir?

##002# Kodu Akıllı telefonlar kodlanırken bir çok kod ile donatılırlar. Bu kodlar aslında akıllı telefonla ilgili bazı işlevlerin aktif veya pasif edilmesine yaramaktadır. Ancak telefonunuzu alırken veya üreticiler bu kodlarla ilgili geniş bilgilere yer vermezler. Çünkü bu kodlar olmadan da bu kodların yapacağı işlemleri yapabilmek mümkündür. Yine de ##002# Kodu gibi akıllı telefonlarımızda işe yarayacak kodların ne olduğunu bilmek işimize yarayacaktır.

Read more

Telefon Numarasından Hangi Bilgilere Ulaşılabilir?

Telefon Numarasından Hangi Bilgilere UlaşılabilirTelefon numarası herkesin özel iletişim bilgileridir. Bu bilgiyi ulaşıldığı zaman o numaraya ait kişiyi arayabilir, mesaj atabilir, çeşitli mesajlaşma uygulamalarından ekleyip oralardan mesaj atabilirsiniz. Kısacası karşı tarafla iletişim sağlayabilirsiniz. Peki bunun dışında Telefon Numarasından Hangi Bilgilere Ulaşılabilir veya hangi bilgiler elde edilebilir bu yazımızda onlardan bahsedeceğiz. Bir çok insan telefon numarasının başkaları tarafından ele geçirilmesinden korkabilir ancak çok fazla da korkacak bir durum olmadığını şimdiden söyleyelim.

Read more

Motorola X40 Özellikleri Nedir? Ön Satışına Sunuldu!

Motorola X40 Motorola Edge X30’un devamı olan Motorola X40 15 Aralık günü Snapdragon 8 Gen 2 SoC donanımı ile Çin’de piyasaya sürülecek. Motorola yeni akıllı cihazının özellikleri ve fiyatlandırılması ile ilgili çok fazla bilgiler kullanıcılara sunmadı. Bununla birlikte tasarım da sır gibi saklanıyor. Ancak artık telefonu JD.com üzerinden tanıtımı yapılmadan ön rezervasyon seçeneği ile alınması mümkün. Teknoloji şirketi Motorola X40 ile ilgili bir kaç önemli özelliği tanıtımdan önce açıkladı. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu akıllı cihaz Snapdragon 8 Gen 2 Soc tarafından desteklendiği resmi olarak onaylandı.

Read more

En İyi Samsung Galaxy Z Fold 4 Kılıfları

Görünüm açısından son derece farklı bir hava katan kılıfların bir diğer amacı ise telefonu dışarıdan veya yanlışlıkla gelebilecek darbelere karşı korumaktır. Özellikle gövdesi büyük telefonlar için bu son derece can alıcı bir konudur. Bunun için telefon kılıfı alırken en iyisini seçmeli ve en iyisi neredeyse o ve onun benzeri olabilecek modelleri almak gerekmektedir. Çünkü telefonda yaşanabilecek bir hasar 100-200 tl arasında alacağınız kaliteli bir kılıftan daha büyük bir maddi zarar verecektir. Bu yazımızda Samsung’un şık telefonlarından birisi olan Samsung Galaxy Z Fold 4 Kılıfları ile ilgili önerilerde bulunacağız.

Read more

Redmi K60 Serisi Geliyor! [Redmi K60, Redmi K60 Pro, K60E]

Redmi K60 Xiaomi, Redmi K serisi için yeni bir akıllı telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Çinli teknoloji devi şuan piyasada popüler olan Redmi K50 serisinin devamı niteliğinde olacak olan Redmi K60 serisini 2023’ün Ocak ayında piyasaya süreceği bildiriliyor. Sızıntılara göre söylenenler ise Çinli şirketin Xiaomi 13 serisinde ki tanıtım gecikmesinin K60 ile ilgisi olduğu düşünülüyor. Redmi K60 modeli Redmi K60 Pro ve K60E olmak üzere üç farklı model olarak gelecek.

Read more

Xiaomi 13 Pro Suya Karşı Dayanıklı Olacak!

11 Aralık günü tanıtılacak olan Xiaomi 13 Pro ilgi çekici yeşil renk ve süper bir kamera ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Ancak yeni gelen haber ile akıllı cihazın IP derecesi de alacağı açıklandı. Teknoloji devi şirket Weibo üzerinden yayınlanan bir video ile yeni çıkaracağı amiral gemisinin toza ve suya karşı dayanıklılık sertifikasının olacağını bildirdi. Bununla birlikte Xiaomi 12 Pro’da eksik olan yıldızlı gecelerin fotoğraflarını çekme modu da yeni amiral gemide dahil olacak özellikler arasında yer alıyor.

Read more

Vivo Y35 5G Tanıtımı Yapıldı

Teknoloji devi Vivo Y35 akıllı cihazını Ağustos ayında Snapdragon 680 SoC ve 44W güç ile piyasaya sürmüştü. Ancak bu telefonun 5G özelliği bulunmamaktaydı. Bugün yapılan açıklama da Vivo Dimensity 700 SoC ile donatılmış Y35 varyantı Vivo Y35 5G’nin tanıtımı gerçekleştirdi. Vivo Y35 5G modeli 4G modelinde de olduğu gibi su damlası çentiğine sahip 6,51 LCD ekrana sahip olacak. Ancak bu modelde ekran çözünürlüğü FullHD+’dan HD+’ya düşürüldüğünü ve yenile hızının ise 90Hz’den 60Hz’e çekildiğini görüyoruz.

Read more

Xiaomi 13 Serisinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Tüm teknoloji severlerin 1 aralık 2022’de beklediği ancak son anda yapılan bir açıklama ile ertelenen Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro ve MIUI 14 tanıtım etkinliği ile ilgili nihayet tam tarih verildi. Dev teknoloji yeni amiral gemilerinin lansman tarihini 11 aralık olarak belirledi. İlginç bir şekilde pazar günü yapılması planlanan etkinlik Çin devletinin saatine göre 19:00’da başlayacak.

Read more

Realme GT Neo 5 Serisinin Özellikleri Açıklandı

Realme GT Neo 5 serisinin teknik özellikleri açıklandı: 4600 ve 5000 mAh pil, Realme şirketi 2022 Mart ayında Çin-de 2000 Yuan fiyatı ile Realme GT Neo 3’ü piyasaya sürmüştü. Şirket seriyi geliştirme geleneğini sürdürmeye devam ederek 240W hızlı şarjı destekleyen ve yepyeni özellikleri ile GT Neo 5 modelini kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Read more