Motorola X40 Özellikleri Nedir? Ön Satışına Sunuldu!

Motorola X40 Motorola Edge X30’un devamı olan Motorola X40 15 Aralık günü Snapdragon 8 Gen 2 SoC donanımı ile Çin’de piyasaya sürülecek. Motorola yeni akıllı cihazının özellikleri ve fiyatlandırılması ile ilgili çok fazla bilgiler kullanıcılara sunmadı. Bununla birlikte tasarım da sır gibi saklanıyor. Ancak artık telefonu JD.com üzerinden tanıtımı yapılmadan ön rezervasyon seçeneği ile alınması mümkün. Teknoloji şirketi Motorola X40 ile ilgili bir kaç önemli özelliği tanıtımdan önce açıkladı. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu akıllı cihaz Snapdragon 8 Gen 2 Soc tarafından desteklendiği resmi olarak onaylandı.

ADVERTISING

JD.com sitesinde ki verilere göre Moto X40 Çin devletinde 15 aralık günü yerel saat ile 19:30’da satışa sunulacak. Maalesef belirtilen listeleme de herhangi farklı bir bilgi yok. X40 IP68 derecesi ile toza ve suya dayanıklılık sertifikasını almıştı. Kısa bir zaman önce teknoloji şirketi Çin sosyal medya ağı Weibo üzerinden bir gönderi paylaştı ve bu gönderide telefonun 120W hızlı şarj desteğinin olacağını, 4.600 mAh pil alacağını piyasaya sundu. Tanıtımda MyUI 5.0 ile tanıtım yapılacağı da açıklananlar arasında.

Motorola akıllı telefonu incelenen raporlara göre 8 GB Ram + 128 GB depolama ve 12 GB RAM + 256 Gb depolamaya sahip iki farklı yapılandırma seçeneği ile piyasaya gelebilir. Ayrıca 165Hz yenileme hızına sahip OLED ekranı olabilir. Kamera özelliklerinde de 50 MP sensör ve 12 MP den oluşan lensler alabilir. Bu akıllı cihaz geçen yıl Çin’de piyasaya çıkan Motorola Edge X30’un yerini alacak.