Android 13 Kullanan Telefonlar: Sadece %5.2

Android 13, 2021 yılının Ağustos ayında tanıtımı yapılan Android işletim sisteminin en son sürümü. Google’ın yayınladığı en son Android rakamlarına göre şuan tüm cihazların sadece %5.2‘sinde çalışıyor. Google yakın zaman önce Android Studio için yeni bir güncelleme gönderdi. Bu güncelleme sonrasında da Android 13 Kullanan Telefonlar yüzdesi de açıklanmış oldu.

Read more

Samsung Galaxy S23 Fiyatları Belli Oldu! [S23, S23+, S23 Ultra]

Koreli teknoloji devi Samsung, bir kaç gün önce Samsung Galaxy S23 serisinin 1 Şubat 2023 tarihinde Galaxy Unpacked konferansında tanıtılacağını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra yeni amiral geminin bir görüntüsü ve özellikleri internete sızmaya başlamıştı. Tarih yaklaştıkça sızıntılarda artmaya devam ediyor ve son sızıntı ise Samsung Galaxy S23 Fiyatları hakkında.

Read more

Samsung Galaxy S23 Ultra Görüntüleri Sızdı!

Samsung’un 1 Şubat 2023 günü tanıtacağı S23 serisi için yeni sızıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bugün ki sızıntı Samsung Galaxy S23 Ultra Görüntüleri. Serinin en üst düzey telefonu olacak olan Ultra, tasarımı ile şimdiden herkesi hayran bırakmaya başlamış durumda. Samsung Galaxy S23 Ultra’nın görsellerinin olduğu bu haberde artık akıllı telefonun tasarımını net olarak görebiliyoruz.

Read more

Samsung Galaxy A34 Geekbench Skoru Yayınlandı

Koreli teknoloji devinin yakında sürmeyi planladığı Samsung Galaxy A34 için Geekbench skoru yayınlandı. Cihazın MediaTek işlemcisi olduğu ve bunun gibi bir kaç teknik özelliği görebiliyoruz. Bununla birlikte akıllı telefonun kamera özellikleri de ortaya çıkmış durumda.

Read more

İşte Samsung Galaxy S23 Serisinin Çıkış Tarihi [Resmi Açıklama]

Koreli teknoloji devi Samsung, yeni amiral gemisini tanıtmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz ay tanınmış kaynaklardan birisi olan Ice Universe, Samsung Galaxy S23 Serisinin Çıkış Tarihi 1 Şubat 2023’de olacağını söylenmektedir. Bugün şirketin Kolombiya şubesi, Galaxy Unpacked etkinliği için sitesinde bir sayfa hazırlayarak bu tarihi doğrulamış oldu.

Read more

Whatsapp Durum Şikayet Özelliği Getiriyor! [Beta]

WhatsApp geliştirici ekibi, uygulamanın tüm kullanıcılar için güvenli tutulmasını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik Whatsapp Durum Şikayet özelliği. Şuan ki sürümlerde Whatsapp üzerinden atılan durumları report yani şikayet etme imkanımız bulunmuyordu. Ancak artık olabilecek.

Read more

ASUS Android 13 Alacak Telefonlar Listesi [RESMİ]

Japon teknoloji devi ASUS, Kasım ayı içerisinde hem Zenfone serisi hem de ROG serisi için yeni ZenUI ile alakalı güncelleme planları hakkında konuşmuştu. Zenfone serisinden 9’u Android 13 ile güncelleyen şirket, diğer telefonları için zaman aralığı verdi. İşte ASUS Android 13 Alacak Telefonlar:

Read more

Vivo Android 13 Alacak Telefonlar Listesi [RESMİ]

Android 13 tabanlı Funtouch OS 13 duyurusunun yanı sıra Vivo , güncellemelerin yol haritasının ne olacağını da açıkladı. Güncellenmiş olan Vivo X80 Pro’dan (Kasım 2022) en son güncellenecek olan Vivo Y21s ve Y33s’e (Nisan 2023) kadar listede tüm telefonlar yer alıyor. İşte Vivo Android 13 Alacak Telefonlar Listesi:

Read more

Realme Android 13 Alacak Telefonlar Listesi [RESMİ]

Realme, akıllı telefonlarının bazılarını Android 13 ile güncelledi bazı modelleri için ise tarih aralığı verdi. Çok yakın zamanda Android 13 almayan telefonlarının da alacağı konusunda bilgiler verilmektedir. Listede telefonun yanında tarih aralığı yazmayan modellerle ilgili net bilgiler mevcut olmadığı için yazılmamıştır. Ayrıca ilk çeyrek yılın ilk 3 ayı, ikinci çeyrek 3-6 ay arası, üçüncü çeyrek 6-9 aralığı, dördüncü çeyrek 9-12 ay aralığıdır. İşte Realme Android 13 Alacak Telefonlar Listesi:

Read more

Samsung Galaxy M12 Güncellendi! [Android 13 ve One UI 5.0]

2022’nin bitmesine çok az bir süre kala teknoloji devi Samsung, orta ve düşük seviyeli modellerine güncellemeler getirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda en son Galaxy M13 güncellenirken, şimdide sıra bir alt model olan Samsung Galaxy M12 akıllı telefonuna geldi. Android 13 ve One UI 5.0 güncellemesi ile birlikte telefon, piyasanın en son ve yeni güncellemesine dahil olmuş oldu.

Read more

TapTap APK Nasıl İndirilir ve Kurulur?

TapTap, Google Play Store için Android kullanıcılarının alternatif olarak kurduğu bir market uygulamasıdır. Uygulamanın Google Play Store üzerinde indirme linki olan TapTap Lite yer almaktadır ancak web sitesi üzerinden tam sürüm yani APK halini indirebilirsiniz. Çünkü Lite uygulaması, uygulamanın sadece belirli özelliklerini size sunar. Peki TapTap APK nasıl indirilir? TapTap nasıl kurulur?

Read more

Android El Feneri İçin Yeni Özellik Geliyor!

Teknoloji devi Google, bir süre önce Android işletim sistemi kullanan telefonlar için varsayılan el fenerinden çok daha farklı özelliklere sahip olan yeni bir el feneri aracı tanıtacağını duyurdu. Şirket, Android 13’te ki yeni özelliğin temellerini attı ve artık kullanıcılarla buluşuyor.

Read more

Whatsapp Hangi Telefonlardan Kaldırılacak? [2023] [RESMİ]

Yazılımlar, elektronik cihazların ömrünü her geçen gün daha da artarak belirlemektedir. Akıllı cihazlar donanım açısından bir sorun yaşamasa da yazılım olarak eskimeye başlamaktadır. Bu sorun sadece cihazın işletim sistemiyle değil, içerisinde ki işlevleri ve uygulamaları destekleyebilmeye ihtiyaç duyacak bir altyapıya sahip olmasıdır. Whatsapp uygulaması içinde durum aynen böyle. Her sene açıklanan Whatsapp Hangi Telefonlardan Kaldırılacak duyurusunu resmi olarak 2023 içinde açıkladı.

Read more

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilir? [Detaylı]

Daha önce üretilen telefonların bataryası nikel kullanılarak yapılıyor ve bu nedenle yeni alınan telefon ilk kullanımdan önce yaklaşık olarak 8 ila 12 saat şarj edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye ediliyordu. Ancak yeni gelişen teknoloji ile şuan ki akıllı telefonlar lityum iyon ile yapılmakta ve Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilir sorusu lityum pilli telefonlar için çok önemli değil. Ancak yine de bazı detayları atlamamak gerekiyor ki bugün ki yazımızda bundan bahsedeceğiz.

Read more

Instagram En Çok Beğeni Alan Gönderi Hangisidir? [Rekor]

Instagram tarihinde bir çok gönderi yüksek beğeni sayılarına ulaştı ama bazıları tamamen çılgınlık düzeyine geldi. Rekor daha önce bir yumurta resmine aitti. Sosyal medya kullanıcıları Instagram En Çok Beğeni Alan Gönderi ne olduğunu aratıp, bir yumurta resmi olduğunu öğrenince son derece şaşırıyorlardı Ancak artık şaşırmaya gerek yok çünkü rekor bir dünya futbol starına ait. O futbolcunun adı Lionel Messi.

Read more

Apple TV Android Telefonlara Geliyor! [Detaylar]

Apple TV, bugüne kadar belirli akıllı TV’lere (Vizio, Samsung, LG, Roku TV), konsollara (Xbox One, Xbox Series S-X, PS4/PS5), Roku ve Amazon Fire Dongle TV’lerde yer almakta. Android tarafında ise geçen yıl gelen özellik ile artık Android TV’lerede getirildi. Söylenenlere göre yakın zaman içerisinde de Apple TV Android telefonlarada geleceği bildiriliyor.

Read more

Android Auto Whatsapp Arama Özelliği Geldi [RESMİ]

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın geliştirici ekibi, uygulamayı daha zengin ve daha özelleştirebilir bir deneyim sağlamak amacıyla kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Yeni getirdiği özelliklerin yanında Whatsapp son güncellemeleri ile uygulamada ki hataları da ortadan kaldırmaya devam ediyor. Kullanıcıların uzun zamandır beklediği Android Auto Whatsapp Arama Özelliği beta sürümde göründü.

Read more

Google Doktor Yazısını Okuyabilecek Teknolojiyi Getiriyor

Çoğu doktor acele ile, genel olarak çözülmesi çok zor olan el yazısıyla reçeteler yazarlar. Buna halk arasında doktor yazısı denilmektedir. Bu alışkanlığın ardında yatan sebepleri bir yana bırakacak olursak, birçok teknoloji devi şirket uzun yıllardır bu konuya bir çözüm bulmaya çalışsa da çok az başarı elde edebildiler. Ancak Google, yeni açıklaması ile doktorların el yazısını çözebilmek için eczacılar ile ortak bir çalışmayı ele almaya karar verdiğini açıkladı.

Read more

Whatsapp Silinen Mesajı Geri Alma Özelliğini Getirdi! [Nasıl Olur?]

Teknoloji devi şirketin en popüler uygulamalarından birisi olan WhatsApp, bir önceki güncellemelerinde getirdiği mesaj silme özelliği herkes tarafından çok konuşulmuştu. Bu özellikle ilgili kullanıcıların en çok şikayet ettiği silinen mesajı geri almanın imkansızlığı olduğuydu. Kullanıcılar uzun zamandır Whatsapp’tan bunu çözmesini beklediler ve şirket bu sese kulak verip çözüm bulmaya karar verdi.

Read more