Whatsapp Hangi Telefonlardan Kaldırılacak? [2023] [RESMİ]

Yazılımlar, elektronik cihazların ömrünü her geçen gün daha da artarak belirlemektedir. Akıllı cihazlar donanım açısından bir sorun yaşamasa da yazılım olarak eskimeye başlamaktadır. Bu sorun sadece cihazın işletim sistemiyle değil, içerisinde ki işlevleri ve uygulamaları destekleyebilmeye ihtiyaç duyacak bir altyapıya sahip olmasıdır. Whatsapp uygulaması içinde durum aynen böyle. Her sene açıklanan Whatsapp Hangi Telefonlardan Kaldırılacak duyurusunu resmi olarak 2023 içinde açıkladı.

ADVERTISING

Whatsapp Hangi Telefonlardan Kaldırılacak 2023

Whatsapp Hangi Telefonlardan Kaldırılacak 2023

İşletim sisteminin artık desteklemediği ve güncelleme almayan akıllı cihazlarda uygulama sunmak oldukça büyük güvenlik riskleri taşır ve Whatsapp geliştiricileri de bunun farkındadır. Bu nedenle popüler mesajlaşma uygulaması yaptığı resmi açıklamada gelecek yıldan itibaren:

  • İşletim sistemi en az Android 4.2 (Jelly Bean) 

olacak akıllı telefon ve tabletlerde Whatsapp uygulamasının çalışacağını, Android 4.2 altı sürümlerde uygulamanın artık çalışmayacağını resmi olarak duyurdu. Akıllı telefonunuz eski ise işletim sistemini telefonunuzun “Ayarlar” menüsü “Telefon Hakkında” kısmından öğrenebilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var Android 4.2’yi 2012 yılında piyasaya sürmüştü.

ADVERTISING