Whatsapp Kullanmayacak Telefonlar 2023 Listesi Açıklandı

Whatsapp her yılın başında bazı cihazlarda verdiği desteği sonlandırma kararı almaktadır. Bu yılda resmi olarak kararını açıklayarak, Whatsapp Kullanmayacak Telefonlar 2023 listesini açıkladı. Listede her modelden telefonlar yer almakta.

ADVERTISING

Whatsapp hangi telefonlardan kaldırılacak 2023

Popüler mesajlaşma uygulaması yaptığı resmi açıklama şu şekildedir. Cihazlar ve yazılımlar sık ​​sık değişmektedir. Bu nedenle hangi işletim sistemlerini desteklediğimizi düzenli olarak gözden geçiriyor ve güncellemeler yapıyoruz. Bu cihazlar ayrıca en son güvenlik güncellemelerine sahip olmayabilir veya WhatsApp’ı çalıştırmak için gereken işlevsellikten yoksun olabilir. Neyi desteklemeyi bırakacağımıza karar vermek için diğer teknoloji şirketleri gibi biz de her yıl hangi cihaz ve yazılımların en eski olduğuna ve bunları hâlâ en az kişinin kullandığına bakıyoruz.” sözlerine yer vermiştir.

Whatsapp Kullanmayacak Telefonlar 2023 Listesi

Whatsapp Kullanmayacak Telefonlar 2023

Resmi olarak yapılan açıklamada yer verilen liste aşağıda ki gibidir.

ADVERTISING

iPhone: iPhone 5, iPhone 5c
Samsung: Galaxy Ace 2, Galaxy Core, Galaxy S2, Galaxy S3 mini, Galaxy Trend II, Galaxy Trend Lite, Galaxy Xcover 2
LG: LG Enact, Lucid 2, Optimus 4X HD, Optimus F3, Optimus F3Q, Optimus F5, Optimus F6, Optimus F7, Optimus L2 II, Optimus L3 II, Optimus L3 II Çift, Optimus L4 II, Optimus L4 II Çift, Optimus L5, Optimus L5 Çift, Optimus L5 II, Optimus L7, Optimus L7 II, Optimus L7 II Çift, Optimus Nitro HD
Sony: Xperia Arc S, Xperia miro, Xperia Neo L
Huawei: Ascend D, Ascend D1, Ascend D2, Ascend G740, Ascend Mate, Ascend P1
Wiko: Cink Five, Darknight ZT
ZTE: Memo V956, Grand S Flex, Grand X Dörtlü V987
Lenovo: A820
HTC: Desire 500

Yapılan resmi açıklamadan sonra, yukarıda ki listede yer alan telefonlar artık Whatsapp uygulamasını kullanamayacaklar. Popüler mesajlaşma uygulaması bu işletim sistemlerinde kullanmanın güvenlik sorunları yaratacağı için sonlandırıldığını belirtilmektedir. Whatsapp kullanmayacak telefonlar farklı yollarla uygulamayı kullanabilseler de bu geçici olacak. Ayrıca farklı yollar ile kullanım güvenlik sorunları oluşturduğu için kesinlikle önerilmemektedir.