Android Whatsapp Avatar Oluşturma Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarını elinde bulunduran Meta, Whatsapp Avatar Oluşturma özelliğini resmi olarak kullanıma sundu. Kullanıcılar bu avatarlar sayesinde dijital bir kimlik oluşturma imkanına sahip olabiliyor. Şirket geçtiğimiz yıllarda çıkartma olarak Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformlarına getirmişti. Şimdi alanı daha da genişleterek artık bunu bir profil resmi haline getirme imkanını sunuyor.

Read more

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek için farklı üçüncü taraf uygulamalar kullanırsınız. Shazam, SoundHound, Music ID bunlardan bazılarıdır. Ancak bu üçüncü taraf uygulamaları kullanmadan da Samsung akıllı telefonunuzda müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Samsung Müzik Bulma özelliğinin nerede olduğunu ve nasıl kullanılacağını detaylı olarak makalemizde açıklayacağız.

Read more

Google Maps Çevrimdışı Nasıl Kullanılır?

Navigasyon uygulamalarının en ünlüsü Google Maps, sunduğu çok sayıda özellikle hayatımızı kolaylaştırıyor. Peki, uygulamadan faydalanmak için her zaman internete bağlı olmak zorunda mıyız? Google Maps çevrimdışı nasıl kullanılır biliyor musunuz?

Bu yazıda size Google Maps hakkında bilgi verecek ve çevrimdışı olduğunuzda bile uygulamadan nasıl yararlanabileceğinizi göstereceğiz.

Read more

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı telefonumuzun Notlar kısmını açarak alacağımız notu kaydederiz. Ve bu aldığımız notlara her zaman ihtiyacımız olacağı için hiç kaybetmek istemeyiz. Bundan dolayı telefon değişikliğinde veya farklı bir nedenden notları aktarma son derece önemlidir. Bugün Samsung Notları Aktarma işleminin nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde anlatacağız.

Read more

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak için daha iyi bir seçenektir. Yakın zaman içerisinde yeni bir tablet aldıysanız veya mevcut bir tabletiniz varsa ve Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorsanız size kolay bir yöntemi anlatacağız.

Read more

Android Bluetooth İle Rehber Aktarma Nasıl Yapılır?

İnsanların yeni telefon aldıkları zaman en çok dikkat verdiği konulardan birisi, eski telefonundan yeni telefonuna kişilerin nasıl aktarılacağıdır. Çünkü iletişimde olunan insanların telefon numaraları akılda tutmak imkansızdır ve yeni telefona aktarma işlemi sorunsuz olması gerekmektedir. Eğer herhangi bir eksik olursa, o kişi ile belirli bir süre veya uzun bir süre irtibat kesilebilir. Bu yüzden bu işlemi sorunsuz gerçekleştirmek çok önemlidir. Rehber aktarma konusunda bir çok seçenek yer almaktadır ancak Bluetooth İle Rehber Aktarma bunlar arasında en güvenilir seçeneklerin başında gelir.

Read more

Samsung Ekran Test Kodları 2023 [Tüm Özellikler]

Test kodları, yani akıllı telefonların gizli kodları bakıldığı zaman hack ile alakalı görünse de hiç de öyle değildir. Üreticiler, bu kodları farklı teknik sorunları gidermek ve hataları çözmek için geliştirmiştir. Dünyanın en çok kullanılan akıllı telefon markalarından birisi olan Samsung telefonlar için de bu durum aynı şekilde geçerlidir. Samsung Ekran Test Kodları sayesinde Samsung telefonlarınızda farklı işlevleri hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Bugün ki yazımızda Samsung gizli kodlarına detaylı olarak göz atacağız.

Read more

Samsung Galaxy Store Uygulama İndirmiyor ÇÖZÜMÜ

Samsung akıllı telefonlarda varsayılan olarak gelen Samsung Galaxy Store son yıllarda kendisini son derece geliştirdi. Google Play Store gibi bir çok ücretsiz farklı uygulama ve oyun imkanını kullanıcılarına sunuyor. Hatta, Play Store içerisinde olmayan uygulamaları burada bulabilirsiniz. Ancak her uygulama markette yaşanan sorunlardan birisi olan uygulama indirme ve güncelleme sorunu Galaxy markette de mevcut. Samsung Galaxy Store Uygulama İndirmiyor hatasını yaşayan kullanıcılar için detaylı bir çözüm makalesi oluşturduk.

Read more

Telegram Gizli Mesaj Gönderme 2 Farklı Yolu

Telegram, kullanıcılarına sunduğu zengin özellikleri sayesinde son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Uygulama, diğer mesajlaşma ve sosyal medya uygulamalarında olan bir çok özelliği de kendisine ekledi. Instagram’da yer alan gizli mesaja benzer bir özellik olan spoiler mesaj Telegram üzerinde aktif olarak kullanılıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Telegram Gizli Mesaj Gönderme işlemini yapabiliyorlar.

Read more

Kilit Ekranına Yazı Yazma 3 Farklı Yolu

Akıllı telefonların kilit ekranları özelleştirmeye en açık yerlerden birisidir. Özel resimler, videolar, animasyonlar vb. bir çok materyal koyabilirsiniz. Kilit Ekranına Yazı Yazma özelliği de bu özelleştirme seçeneklerinden birisidir. Kilit ekranına yazı yazmanın bir çok avantajı olabilir. Telefonunuzu kaybettiğiniz zaman iletişime geçmesini sağlayacak bir numara veya farklı özel mesajlar ekleyebilirsiniz.

Read more

Whatsapp Kişiye Özel Bildirim Sesi Android’de Nasıl Yapılır?

WhatsApp, ilk çıktığı günden bu yana kendini her anlamda inanılmaz geliştirerek kullanıcılarına büyük yenilikler getirdi. Kullanıcıların çok sevdiği ve yeni gelen özelliklerden birisi de bir WhatsApp mesajı aldığınızda telefonunuza bakmadan mesajın kimden geldiğini bilebilmeniz. Bugün ki yazımızda Whatsapp Kişiye Özel Bildirim Sesi özelliğini Android telefonlarda nasıl ayarlanacağını detaylı olarak anlatacağız.

Read more

Android 13 Kullanan Telefonlar: Sadece %5.2

Android 13, 2021 yılının Ağustos ayında tanıtımı yapılan Android işletim sisteminin en son sürümü. Google’ın yayınladığı en son Android rakamlarına göre şuan tüm cihazların sadece %5.2‘sinde çalışıyor. Google yakın zaman önce Android Studio için yeni bir güncelleme gönderdi. Bu güncelleme sonrasında da Android 13 Kullanan Telefonlar yüzdesi de açıklanmış oldu.

Read more

Samsung Arama Arka Planı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar her geçen gün yazılım anlamında gelişirken bir yandan da kullanıcı özelleştirmeleri anlamında da benzersiz hale geliyor. Android 11 tabanlı Samsung One UI 3.0 ile birlikte Samsung Arama Arka Planı Değiştirme yeni gelen özelleştirmeler arasında yer alıyor. Bu özellik sayesinde, gelen aramalarınıza istediğiniz bir arka plan resmini koyabilir ve bunu çok rahat bir şekilde değiştirebilirsiniz. Bugün ki yazımızda arama ekranı arka planı değiştirmenin nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde anlatacağız.

Read more

Samsung Pil Koruma Modu Nedir? Nasıl Etkinleştirilir?

Pil ömrü telefonlar için en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında yer almaktadır. Çünkü pilin zayıflaması telefonun işlevselliğine de zarar verebilir. Bundan dolayı pil ömrünüzü uzatmak istiyorsanız, Samsung telefonlarda bulunan Samsung Pil Koruma Modu etkinleştirmeli ve kullanmalısınız. Pil ömrü, şarjın yüzde 100’üne değil, yüzde 85’ine kadar şarj edilirse daha uzun süre dayanacaktır. Pil koruma modu ile artık bu özelliği rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Read more

Samsung A12 TV Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte, telefonların TV’ler ile bağlantısı oldukça arttı. Eskiden telefon ile bağlantı olmuyordu ve bilgisayarla olan bağlantılar için de kablo gerekiyordu. Ancak gelişen teknoloji ile artık hem telefonlar hem de bilgisayarlar herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan TV’ye bağlantı yapabiliyor. Bugün ki yazımıza, Koreli teknoloji devinin en sevilen akıllı telefonlarından birisi olan Samsung A12 TV Ekran Yansıtma işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Read more

Samsung Sistem Sesi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Samsung akıllı telefonlar içerisinde bulundurduğu işlevsellik ile kullanıcılarına büyük rahatlık sağlamaktadır. Bu işlevsellik sayesinde kullanıcılar istedikleri ayarları kendilerine göre özelleştirebilmektedir. Bu özelleştirmelerin içerisinde kullanıcıların sık sık değişiklik yaptığı sistem sesi bulunmaktadır. Samsung Sistem Sesi Değiştirme işlemini yaparak, kullanıcılar Samsung’un atadığı seslerden birisini seçerek kendisine göre değiştirebiliyor.

Read more