Android Auto Whatsapp Arama Özelliği Geldi [RESMİ]

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın geliştirici ekibi, uygulamayı daha zengin ve daha özelleştirebilir bir deneyim sağlamak amacıyla kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Yeni getirdiği özelliklerin yanında Whatsapp son güncellemeleri ile uygulamada ki hataları da ortadan kaldırmaya devam ediyor. Kullanıcıların uzun zamandır beklediği Android Auto Whatsapp Arama Özelliği beta sürümde göründü.

ADVERTISING

Android Auto’da WhatsApp ile nasıl arama yapılır?

Android Auto Whatsapp Arama Özelliği

Yeni sürümden öğrenebildiğimiz bu özellik, Android Auto en son sürümü olan 8.6.625004 ile Whatsapp’ın son sürümü olan v. 2.23.1.11 kapsamaktadır. Artık kullanıcılar, otomobillerinin bilgi-eğlence sistemi aracılığıyla Whatsapp aramalarını yapabilecekler.

Android Auto Whatsapp Arama Özelliği

ADVERTISING

Android Auto Whatsapp Arama Özelliği kullanarak arama yapmak için izlenecek adımlar normal bir arama ile aynıdır. Otomobilin bilgi-eğlence cihazından bir kişi seçin ve daha sonra klasik bir cep telefonu numarası ile Whatsapp araması arasında seçiminizi yapın. Dipnot ekleyelim, bu aramayı yapmak için cihazın internet bağlantısını sağlamanız gerekmektedir.

Şu anda bu yeni özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağına dair henüz net bir bilgi yok.