Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilir? [Detaylı]

Daha önce üretilen telefonların bataryası nikel kullanılarak yapılıyor ve bu nedenle yeni alınan telefon ilk kullanımdan önce yaklaşık olarak 8 ila 12 saat şarj edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye ediliyordu. Ancak yeni gelişen teknoloji ile şuan ki akıllı telefonlar lityum iyon ile yapılmakta ve Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilir sorusu lityum pilli telefonlar için çok önemli değil. Ancak yine de bazı detayları atlamamak gerekiyor ki bugün ki yazımızda bundan bahsedeceğiz.

ADVERTISING

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilir?

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilir

  • Yapmanız gereken ilk adım akıllı telefonunuzun üretici tarafından verilen kılavuzu okumak ve burada ilk kullanımda telefonun ne kadar şarj edilmesiyle alakalı bir özel talimat olup olmadığına bakmak. Çünkü lityum pil bile olsa telefonun sistemine göre değişkenlik gösterebilmekte.
  • Neredeyse tüm tanınmış akıllı telefon üreticileri, pil yüzdesi yüzde 60 ila 70 arasında olan akıllı telefonların ticaretini gerçekleştirmekte.
  • Yukarıda ki belirleyici bilgiye göre, akıllı telefonunuz yüzde 60 ila 70 bir şarj seviyesinde gelirse, kullanımdan önce şarj edeceksiniz diye bir kural bulunmuyor.
  • İlk kullanımda kaçınılması gereken en önemli detay, akıllı telefonu gece şarja takıp tüm gece boyunca şarjda tutmamak.
  • Yeni aldığınız telefon sıfır şarj ile gelirse, şarj cihazınızın kalitesine göre saat değişkenlik göstereceğinden yüzde 60 ila 70 arasında bir seviyeye kadar getirip daha sonra kullanmaya devam etmek.