Google Doktor Yazısını Okuyabilecek Teknolojiyi Getiriyor

Çoğu doktor acele ile, genel olarak çözülmesi çok zor olan el yazısıyla reçeteler yazarlar. Buna halk arasında doktor yazısı denilmektedir. Bu alışkanlığın ardında yatan sebepleri bir yana bırakacak olursak, birçok teknoloji devi şirket uzun yıllardır bu konuya bir çözüm bulmaya çalışsa da çok az başarı elde edebildiler. Ancak Google, yeni açıklaması ile doktorların el yazısını çözebilmek için eczacılar ile ortak bir çalışmayı ele almaya karar verdiğini açıkladı.

ADVERTISING

Google, reçeteleri okuyabilecek

Google Doktor Yazısını Okuyabilecek

Hindistan’da her yıl düzenlenen Google etkinliğinde, kullanıcıların fotoğraflarını çektiği veya galerilerinden yüklediği reçetelerde adı geçen ilaçları tespit etmek amacı ile Google Lens’te uygulanacak yeni bir özelliği sundu. Google, bu yazıların dijitalleştirilmesinde bir destek amacı sunduğunu ancak teknolojinin sağladığı sonuca göre hiçbir kararın verilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Google Doktor Yazısını Okuyabilecek: Ne zaman çıkacak?

Google yeni özelliğin ne zaman sunulacağının planıyla ilgili herhangi bir bilgi vermedi. Ancak önümüzde ki aylarda bu konuyla alakalı detayların geleceği şimdiden konuşuluyor.

ADVERTISING