*#0*# Samsung Ne İşe Yarar?

Android tabanlı akıllı telefonlara bazı kodları tuşlayıp farklı bölümler açabilirsiniz. Samsung, Xiaomi, Huawei gibi bir çok Android tabanlı telefonda bu kodlar ve kodlardan sonra açılan bölümler bulunmaktadır. Bugün ki yazımız da kullanıcıların çok fazla bilmediği ama bildikten sonra merak edilen *#0*# kodunun ne anlama geldiğine bakacağız. *#0*# Samsung akıllı telefonlarda ne işe yarar? Bu kodla hangi bölüm açılır hep beraber bakalım.

[ez-toc]

ADVERTISING

*#0*# Samsung Nedir?

*#0*# Samsung

Samsung telefonlarda bulunan işlevlerin test edilmesini sağlayan bir testtir. Ekran renkleri, titreşim, SIM kart, pil, sensör gibi cihaz içerisinde bulunan donanımla ilgili akıllı telefonu teste sokar. Bölüm içerisinde ki her şey test değildir, bazı seçenekler bakım amacı taşımaktadır.

ADVERTISING

*#0*# Ne İşe Yarar?

Yukarıda belirttiğimiz gibi test ve bakım sistemidir. Telefonun donanım ve yazılım işlevlerinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu bölüme girip telefonunuzu test ederken herhangi bir donma yaşanırsa güç düğmesine basarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.