Akıllı Telefon Şarj Süresi Nasıl Uzatılır?

Akıllı telefon kullanan kişilerin en çok sıkıntı yaşadığı şey pil ömrünün az olmasıdır. Pil ömrünün az olması kişiyi prize bağlı yaşamaya iter ya da ek olarak bir Powerbank sahibi olmak zorunda kalırsınız. Pil ömrünün az olmasının sebebi oldukça fazladır. Bu sebepleri ortadan kaldırarak da pil ömrünü uzatabilirsiniz başka önlemler alarak da. Ancak pil ömrünüzü uzatmanız çoğu zaman şarttır. Üstelik telefonunuzu her an şarj etmeniz pek mümkün değilse Akıllı telefonlarda şarj süresinin nasıl uzatılacağı hakkında bilgi sahibi olmanız gereklidir. Biz sizlere bu konu hakkında doğru bilgiler vererek pil ömrünüzü uzatmanızı sağlayacağız.

ADVERTISING

Şarj süresini uzatmanın yolları!

Akıllı telefonunuzda pil ömrünü uzatmak istiyorsanız öncelikle telefonunuz %100 şarj olmadan çıkartmamanız oldukça önemlidir. Böylece pilinizin arızalanması da önlenmektedir. Diğer yandan bir telefonda en çok şarj yiyen durum internettir. Bu sebeple eğer interneti kullanmıyorsanız kapatmalısınız. İhtiyacınız olduğu zaman açabilirsiniz. Diğer yandan akıllı telefonlarda ekran parlaklığını ve ışığını düşürerek şarjınızın çok daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz.

Diğer yandan yön bulma ya da harita uygulamaları da şarjı tüketen uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu uygulamaları kapalı tutmanız şarj açısından daha olumlu olacaktır. Diğer yandan telefonunuzu kullanmadığınız zaman arka planda açık uygulama kalmamasına dikkat etmeniz gereklidir. Bu sayede şarj süreniz çok daha fazla gidecektir. Çeşitli uygulamalar yükleyerek şarj sürenizi artırabilirsiniz.