Android Arama Sonlandırıldı Hatası [ÇÖZÜM]

Arama Sonlandırıldı Hatası Akıllı telefonların en önemli işlevselliklerinden birisi arama yapmasıdır. Çünkü telefon eski nesil veya en son teknoloji ile kuşatılmış yeni nesil telefon olsun ilk öncelliği arama özelliğidir. Bunun için arama ile ilgili bir sorunla karşılaşıldığı zaman hemen fark edilip durumun çözümü araştırılır. Kullanıcıların çoğu zaman karşılaşmadığı ama zaman zaman görünen Android Arama Sonlandırıldı Hatası için sizlere 2 farklı çözüm göstereceğiz. Bu çözümler daha önce bu hata ile karşılaşıp söyleyeceğimiz çözüm yolunu deneyerek sorunu tamamen halleden kullanıcıların geri dönüşlerinden oluşturulmuştur.

ADVERTISING

Çözüm yoluna geçmeden ilk olarak en basit bir konuyu söylememiz gerekir. Telefonunuzda arama sonlandırılma hatası çok nadirde olsa SIM karttan dolayı da gerçekleşebilir. O an belki sizin gözünüzden kaçmış olabilir ancak çözüme geçmeden SIM kartınızın telefonda çalıştığından emin olunuz.

Arama Sonlandırıldı Hatası Nasıl Çözülür?

  • Ayarlara girin
  • Mobil ağlar veya İnternet ayarları kısmına girin
  • Şebeke Modu kısmına girin
  • Burada otomatik olarak veya yanlışlıkla 2G veya 3G seçilmiş olabilir bunu LTE/3G/2G (Otomatik) olarak değiştin

Telefonunuz bazen otomatik olarak farklı ayarlara geçebilmektedir. Bu ayarlarda bazı özellikleri kullanmanızı engelleyebilir. Şebeke modu ayarları da bunlardan birisidir. Telefonunuza bu modu otomatik olarak algılattığınız zaman o an ki bulunduğu ortama göre istediği seçimi yapacak ve herhangi bir hata ile karşılaşmanızı engelleyecektir. Yukarıda bahsettiğimiz SIM ve şebeke modu çözümleri kullanıcıların daha önce karşılaşıp uyguladıktan sonra başarılı bir şekilde problemi hallettiklerinin geri dönüşleri ile oluşturulmuştur.

Arama sonlandırıldı hatasının Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi sağlayıcılarından kaynaklandığı ile ilgili herhangi bir geri dönüş görmedik. Ancak çözüm yollarından sonra hatayı almaya devam ediyorsanız akıllı cihazınızın hat sağlayıcıları ile görüşerek SIM kartınızda bir kısıtlama olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

ADVERTISING