Android Bluetooth Kulaklık Ses Gecikmesi Çözümü [Farklı Yollar]

Son yıllarda artık sık kullanılmaya başlanan cihazlardan birisi Bluetooth kulaklıklardır. Bu kulaklıkların kullanımı arttıkça, beraberinde kullanıcılardan bazı sorunlar gelmektedir. Bu sorunlardan birisi Bluetooth Kulaklık Ses Gecikmesi sorunudur. Bu sorunun bir çok nedeni olabilir. Kulaklıklarda Bluetooth sesi için bir çok CODEC bulunur ve bu CODEC’lerin çoğunda biraz gecikme vardır. Bu yüzden Bluetooth kulaklık seçiminde doğru CODEC olan kulaklığı almayı ve kulaklığı kullanırken bazı ipuçlarını uygulamayı unutmamak gerekiyor. Peki kulaklık ses gecikmesinin ipuçları ve doğru kulaklık nedir?

ADVERTISING

Bluetooth Kulaklık Ses Gecikmesi Çözümü

Bluetooth Kulaklık Ses Gecikmesi

  • Kulaklığınızın CODEC’i aptX Low Latency olmasına özen gösterin. Bu CODEC 30 ms’den daha kısa sürede işlenme özelliğine sahip olarak üretilmiştir. Bu nedenle gecikmeniz minimum seviyede olur.
  • Akıllı telefonunuz ile Bluetooth kulaklık arasında ki mesafeyi azaltın. (Tavsiye edilen maksimum mesafe 10 m veya yaklaşık olarak 30 fittir. Daha fazlası gecikme sorunları oluşturabilir.)
  • Bağlantı hızlarını iyileştirebilecek ve ses gecikmelerini azaltabilecek uygulamaları Google Play Store üzerinden araştırın ve indirin. (Bir kaç uygulama önerimiz olmasına rağmen kişinin kendi seçimi akıllı telefonu için en uygunu olacaktır.)
  • Akıllı telefonunuzun da Bluetooth kulaklığınızın da varsayılan son güncellemelerini yükleyin.
  • Kullanmadığınız uygulamaları Bluetooth kulaklığı kullanırken kapatın.
  • Kulaklığınız farklı cihazlarla bağlantılı ise onları devre dışı bırakın.