Android Ekran Kapalıyken Bildirim Gelmiyor [ÇÖZÜM]

Ekran Kapalıyken Bildirim Gelmiyor Ekran Kapalıyken Bildirim Gelmiyor, Bildirimler telefonlarımız da bize gelen arama, mesaj veya herhangi bir durumla alakalı bilgilendirici iletilerdir. Telefonumuzun her durumunda bu bildirimlerin açık olmasını isteriz çünkü her zaman telefonumuzun ekranını açık tutmamız imkansızdır. Ancak Android cihazların bazılarında Ekran Kapalıyken Bildirim Gelmiyor sorunu yaşanmaktadır. Bu da son derece can sıkıcı bir durumdur. Çünkü yukarıda bahsettiğimiz gibi bildirimlerimizi her durumda almak isteriz.

ADVERTISING

Bildirim gelmiyor sorunu son derece kolay çözüm yolu olan bir problemdir.

Bildirim problemi nasıl çözülür?

– Telefonun “AYARLAR” kısmına giriyoruz
– Uygulamalar ve bildirimler sonrasında Bildirimlere giriş yapıyoruz.
– “Kilit ekranının” altında Kilit ekranında bildirimler veya Kilit ekranına giriyoruz.
– Giriş yaptıktan sonra sesli veya sessiz tüm bildirimleri göster diyoruz

Son seçenekte bazı telefonlarda “tüm bildirimleri göster” olarak yazmaktadır. Hangi seçenek varsa onu işaretleyin ve artık ekranınız kapalıyken de bildirim almaya başlayabilirsiniz. Bu özelliklerin altında Android bir çok seçenek sunmuştur. Örneğin bazı uygulamalardan bildirim alma, sadece hassas bildirimleri al gibi. Bunları kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

ADVERTISING

Samsung, Huawei, Xiaomi, OnePlus, HTC, Redmi gibi tüm android tabalı telefonlarda ekran kapalıyken bildirim gelmemesi sorununu bu çözüm yolu ile çözebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz çözüm yolu bizzat Google tarafından kullanıcılara sunulan ve kesinliği olan bir çözüm yoludur. Umarım size de faydalı olur.