Android Menü Tuşu Çalışmıyor Hatası Çözümü!

Android telefon kullanıcılarının yaşadığı sıkıntılardan birisi de Menü tuşunun çalışmamasıdır. Telefonun en kilit tuşlarından birisi olan Menü tuşu çalışmadığı zaman telefon üzerinden yapılan tüm işlemler yapılamaz hale gelmektedir. Bu hataya, sorunu yaşadıkları zaman telefonu açıp kapama yaparak geçici çözüm getiren Android kullanıcıları için kalıcı bir çözüm önerisi getirdik. Bu çözüm sayesin de Menü tuşu çalışmıyor kökten bir çözüm sağlayabilecek siniz.

ADVERTISING

Android Menü Tuşu Çalışmıyor Ne Yapabilirim?

Bu konu ile ilgili bir çok çözüm önerileri geliştirildi. Özellikle en sık bilinen *#0*# tuş seçeneğidir. Ancak bu kalıcı bir çözüm getirmediği gibi telefona da belli zararları vardır. Menü tuşunun çalışmaması ile ilgili sorunu çözmek için kalıcı çözüm telefonu hafıza kaybı yaşamadan reset atmaktır. Bu sayede yazılımsal olan bütün sıkıntıları telefon üzerinden temizlemiş olacağız ve artık sorunumuz kalmayacak.

Android Reset

*Bu çözümden sonra sorun devam ediyorsa, telefonunuz da donanımsal bir sıkıntı olabilir. En yakın zamanda bir telefoncuya götürmeniz faydanıza olacaktır.

ADVERTISING

Comments are closed.