Android Sol Üstte Nokta Nedir?

Android Sol Üstte Nokta Son zamanlarda ki güncellemeler ile birlikte android telefonlara bazı farklı yeni özellikler getirildi. Bu özelliklerin gelmesi ile birlikte android telefonlarda bazı belirsiz durumlar ortaya çıkmaya başladı. Bu durumlardan bir tanesi de android sol üstte siyah nokta belirsizliğidir. Güncellemeler sonrası gelen bu noktanın ne olduğu ile ilgili bir çok iddia ortaya atıldı. Makalemizde bu konuya detaylı bir şekilde açıklık getireceğiz.

ADVERTISING

Android telefonlarda sol üstte ki nokta nedir?

Bu nokta android’in yaptığı güncellemelerin denetimini yapan bir kontrol simgesidir. Arka planda çalışan bu kontrol uygulaması android’in son versiyonlarını kontrol eder ve güncel olan yazılımları kullanıcıların onayına sunarak güncellemesini yapar. Android güncellemeleri, cihaz bakım güncellemeleri, anti-virüs güncellemeleri ve hatta Google ile ilgili güncellemelerle ilgili kontrol oluşturup telefon sahibine bilgi vererek güncellemenin yapılması için onay ister.

Bu durum Xiaomi, Samsung, Huawei gibi üst düzey android telefonların hepsinde görülebilmektedir. Korkulacak herhangi bir durum yoktur.

ADVERTISING