Android Yukarıdan Kaydırma Çalışmıyor [ÇÖZÜM]

Android Yukarıdan Kaydırma Çalışmıyor Android Yukarıdan Kaydırma Çalışmıyor , Android cihazlarda her zaman olmasa da zaman zaman yaşanan bazı sorunlar olmaktadır. Bu sorunlar çok fazla kullanıcı da yaşanmadığı için çözüm yolları da kolay bir şekilde bulunmamaktadır. Aslında sorunun tam olarak neden olduğu bilinmediği için bizde makalemizde sizlere bir kaç çözüm yolu sunacağız. Sorunlar donanımsal ve yazılımsal olarak ikiye ayırabiliriz ve çözüme bu şekilde odaklanabiliriz.

ADVERTISING

Android telefonların bazılarında can sıkıcı sorunlardan birisi olan android yukarı kaydırma çalışmıyor sorunu Samsung, Xiaomi, Huawei, OnePlus gibi bir çok android sisteme sahip telefonlarda rastlanabilir. Bunun için ilk olarak yukarıda dediğimiz gibi sorunun donanım mı yoksa yazılım sorunu olup olmadığını bulmalıyız.

Android Yukarıdan Kaydırma Çalışmıyor Sorunu Donanımsal Mı?

İlk olarak yapmamız gereken telefonun donanımsal bir sorunun olup olmadığını kontrol etmektir. Bunun için de,

-Ekranınızın üzerinde herhangi bir çatlak, kırık olmadığından veya telefonun zarar görmediğinden emin olunuz
-Telefonun üzerinde herhangi bir kılıf veya ekran koruyucu varsa bunu çıkarınız.
-Telefonunuzun ekran veya sensörleri üzerinde herhangi bir çıkartma yapıştırdıysanız bunu çıkarınız.
-Telefon ekranının yeterli seviyede temiz olduğundan emin olunuz.

ADVERTISING

Bu çözümleri denedikten sonra sorununuz devam ediyorsa büyük ihtimalle donanımsal bir probleminiz yoktur. Eğer daha farklı bir donanım problemi gördüyseniz telefonunuzu bir cep hastanesine götürmeniz gerekmektedir.

Android Yukarıdan Kaydırma Çalışmıyor Sorunu Yazılımsal Mı?

Sorununuz yazılımsal olabilir. Bunun içinde yapmanız gereken en basit çözümden farklı diğer çözüm seçeneklerini sıralayacağız.

– İlk olarak en basit çözüm telefonunuzu yeniden başlatınız.
– İkinci durum herhangi bir uygulamadan olup olmadığına bakınız. (Bunu öğrenmek için ise sorunu yaşamadan önce son yüklediğiniz uygulamaları kaldırmak veya ön belleğini temizleme işlemi yapabilirsiniz)
– Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak. (Bu seçenek tüm android cihazınızın içerisinde ki tüm verinizi sileceği için dikkat ediniz)

ADVERTISING

Genel olarak sorun yaşayan kullanıcıların yukarıda ki seçeneklerden birisi ile çözümü bulduğu yolları sizlerle paylaştık. Umarım yazımız faydalı olmuştur. Telefonunuz da bildirim ekranı kaymıyor gibi bir sorun varsa sitemizde farklı makalelere bakarak o sorunun da çözümünü rahatlıkla bulabilirsiniz.