Cep Modu Kapatma Nasıl Yapılır?

cep modu kapatma Yazımıza başlarken ilk olarak Cep Modu nedir? sorusunu açıklayarak başlayalım. Cep modu telefon konuşması yaparken görüşme yaptığınız sırada yüzünüzün telefon ekranına değmesi sonucunda farklı açılmasını önleyecek bir mod sistemidir. Bu sadece telefon görüşmesi yaparken değil telefonu çantanıza veya cebinize koyduğunuz da da farklı uygulamalar açılabilir açılabileceği bir sorunu engelleme yöntemidir. Android yeni sistem güncellemesi ile Cep Modu özelliğini getirerek bu tarz yanlışların önüne geçmektedir. Peki daha önce cep modu açık olan bir telefonda cep modu kapatma nasıl yapılmaktadır? gelin hep beraber buna bakalım.

ADVERTISING

Kullanışlı bir mod olmasına rağmen bazen bu modların aktifliğini sonlandırma isteriz. Veya android telefonumuzu yeni aldığımız zaman kurulum sırasında bu mod sisteminin otomatik bir şekilde kurulu olduğunu görürüz. Bunun için Cep modu kapatma işleminin nasıl yapıldığını bilmek ve istediğimiz zaman bu modu kapatmayı bilmemiz gerekmektedir.

Cep Modu Kapatma Nasıl Yapılır?

Ayarlar > Kilitli Ekran > Cep Modu

ADVERTISING

Giriş yaptığınız zaman aktif olan Cep Modu sisteminizi kolaylıkla kapatabilirsiniz. Bu şekilde otomatik olarak veya daha çok aktif edip unuttuğunuz bu sistemi tekrar pasif hale getirmiş olacaksınız. Cep modunun kapatılması Xiaomi, Huawei, Samsung, OnePlus, Redmi gibi tüm android telefonlarda aynı şekilde yapılmaktadır.