com.android.settings.intelligence Nedir?

Anroid cihazda bulunan bir işlev olan com.android.settings.intelligence bildirimi, önemli program ve ayarlara erişmenizi sağlamaktadır. Bu ayarlar arasında WiFi, kamera ve uygulamalar için varsayılan ayarlar bulunur. Bir çok insan bu terimin kötü bir casus yazılımı olduğunu düşünür. Ancak bu tamamen yanlıştır, akıllı telefonunuzun düzgün çalışması için gerekli olan varsayılan olarak yüklenmiş bir özelliktir.

ADVERTISING

com.android.settings.intelligence güvenilir mi?

com.android.settings.intelligence

Android tabanlı akıllı telefonlarda “com”, cihaz üreticisi tarafından sağlanan güvenilir bir bileşen olduğunu ifade etmektedir. Bununla birlikte bu bileşen, cihazınızdan herhangi bir kişisel verinin toplanmadığını veya paylaşmadığını da belirtmektedir. Çok fazla karşılaşılmadığı için bu terimin kötü amaçlı bir casus yazılım olarak düşünenler fazlalıktadır. Ancak akıllı telefonun düzgün çalışmasını sağlayan ve gerekli olan bir bileşendir.

com.android.settings.intelligence’ı kaldırılabilir mi?

Hayır, bu bileşeni kaldıramazsınız. Telefonu rootlayıp kaldırmak mümkün olabilir ancak bu hiç iyi bir fikir değildir. Çünkü düşünülenin aksine bu terim herhangi bir virüs veya casus yazılım değildir. Telefonun düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan bileşenler arasında yer almaktadır.

ADVERTISING