com.sec.Android.daemonapp Nedir?

Samsung akıllı telefonu kullanıcıları arasında yer alıyorsanız “com.sec.android.daemonapp” terimini daha önce görmüş olma ihtimaliniz yüksektir. Bugün ki makalemizde bu terimle ilgili her şeyi ele alacağınız ve nasıl kapatılır? zararlı mı? gibi tüm soruların cevabını vereceğiz.

ADVERTISING

com.sec.android.daemonapp nedir?

com.sec.Android.daemonapp

Bu terim popüler sitem uygulaması olan “Daemon” Android paketidir. Bu uygulamanın amacı, Samsung akıllı telefonlarında otomatik görevleri yerine getirmek için fazlalıkla kullanılır.

Accuweather.com, Yahoo Finance ve bunun gibi bir çok web sitesinin verilerini kullanıcılara göstermek için kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse: Unified Daemon, GPS verilerini hava durumu uygulaması olan Weather bileşenine, Yahoo uygulamalarına, kameraya iletir.

ADVERTISING

Ancak bu verilerin birikmesi belirli bir süre sonra cihazın yüksek veri tüketmesine ve pili daha çok kullanmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden bu Android paketini uygulama yönetim sisteminizden devre dışı bırakmak sizin için faydalı olacaktır.

Nasıl devre dışı bırakılır?

Bu bir sistem uygulamasıdır, dolayısıyla uygulamayı kendimiz kaldıramayız. Ancak, aşağıda gösterilen adımları takip ederek uygulamanın veri kullanımını kısıtlama yoluna gidebiliriz:

  • Ayarlara gidin ve Veri Kullanımını seçin.
  • Şimdi Unified Demon‘u seçin.
  • Daha sonra, veri tüketimini azaltmak için ayarlama yapın.
  • Veri tüketimini Ayarlar > Veri kullanımı> Hava Durumu Deamon aracılığıyla sınırlayabilirsiniz.
  • Yukarıda ki Hava durumu için veri azaltma seçeneğidir.
  • Siz etkilenen tüm uygulamalar için işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular:

Bu bölümde, terim ile alakalı kullanıcılar tarafından sıkça sorulan soruları ele alacağız ve bunlarla ilgili gerekli cevapları vereceğiz. Herhangi bir soruyu kaçırdığımızı görürseniz yorum bırakmaktan çekinmeyin.

ADVERTISING

com sec android daemonapp zararlı mıdır?

Zararlı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü uygulama kaynaklarınızı tüketmeye başladığında akıllı telefonunuza zarar verebilir. Çoğunlukla, veri tüketimi bu uygulamanın uzun süre kullanılmamasından sonra başlayacaktır.

com.sec.android.daemonapp’ı telefondan kaldırabilir miyim?

Tüm sistem uygulamalarında olduğu gibi bu sistem uygulamasını kaldırmanın tam bir yolu yoktur. Ancak telefonunuzu rootlayıp bu işlemi yapabilirsiniz tabii ki riskini göze alarak deneyebilirsiniz.