Samsung Galaxy S6 Edge arayan numarayı gizleme

Bu yazımızda Samsung Galaxy S6 Edge telefonunuzda numaranızı aradığınız kişinin görmesini istemiyorsanız nasıl bir yol izleyeceğinizi kısaca özetleyeceğiz.

Ancak öncelikle Samsung Galaxy S6 Edge kullanışlı arayüzü, kaliteli tasarımı, yüksek ferformansı, güçlü kamerası ve hızlı şarj süresi özellikleriyle kullanıcıların beğenisini kazanmış Samsung cep telefon modellerinden biri olduğunu da belirtmek isteriz. Eğer siz de bu telefona sahipseniz bir çok özelliğinden aktif olarak yararlandığınızı tahmin ediyoruz.

ADVERTISING

S6 Edge arayan numarayı gizleme

Samsung Galaxy S6 Edge de numara gizleme işlemi hemen hemen bütün android işletim sistemine sahip telefonlardaki gibidir. Öncelikle telefonunuzda AYARLAR bölümünü seçmelisiniz. Ardından ARAMA AYARLARI bölümüne gelmeli buradan en alt bölümde yer alan DİĞER AYARLAR (EK AYARLAR) bölümünü seçerek kısa bir süre bekledikten sonra açılan ekrandan NUMARAMI GİZLE seçeneğini işaretlemelisiniz. Son olarak ANA EKRAN tuşuna basıp ayarınızı tekrar başladığınız sayfaya dönebilirsiniz.

Artık numaranız aramalarda görünmeyecektir. Ancak burada önemli bir hatırlatma yapmak isteriz. Bu işlem sadece sesli aramalar için geçerlidir. Attığınız mesajlarda numaranız görüntülenecektir.

Eğer yaptığınız işlemi geri almak isterseniz yine AYARLAR / ARAMA AYARLARI/ DİĞER AYARLAR (EK AYARLAR) aşamalarından teker teker geçerek NUMARAMI GÖSTER seçeneğini işaretlemelisiniz.

ADVERTISING

Yukarıda kısaca özetlemeye çalıştığımız SAMSUNG GALAXY S6 EDGE de NUMARA GİZLEME işlemi ile telefon numaranızın gösterilmesi özelliğini devre dışı bırakabilir, birini aradığınızda numaranızın görünmemesini sağlayabilirsiniz.