Google Fotoğraflar Telefona Yükleme Nasıl Yapılır?

Google, Android tabanlı akıllı telefonlara bir çok uygulamasını varsayılan olarak getirmektedir. Bunlar arasında Google arama, Gmail, Youtube, Google Haritalar, Google Fotoğraflar gibi bir çok son derece kullanışlı uygulamalar vardır. Bu uygulamalarda istenilen işlevlerin yapılmasını da tüm kullanıcılara açmıştır. Google Fotoğraflar uygulamasından akıllı telefonunuza istediğiniz fotoğrafları indirebileceğiniz gibi Google Fotoğraflar Telefona Yükleme işlemini de rahatlıkla yapabilirsiniz. Peki bu işlem nasıl yapılıyor?

ADVERTISING

Google Fotoğraflar Telefona Yükleme Nasıl Yapılır?

Google Fotoğraflar Telefona Yükleme

  • Google Fotoğraflar uygulamasına girin.
  • Akıllı telefonunuza kaydetmek istediğiniz fotoğrafı seçin.
  • Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın.
  • İndir tıklayın.

Google Fotoğraflar Toplu Olarak Yüklenebilir mi?

  • Google Fotoğrafları mobil uygulamayı kullanarak toplu indirmenin herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Bu yüzden telefonunuza kaydetmek için her fotoğrafı ayrı ayrı bir şekilde indirmeniz gerekmektedir.

Fotoğraflar Telefonda Yer Kaplar mı?

  • Google Fotoğraflarınızı akıllı telefonunuza indirmediğiniz sürece telefonunuzun dahili veya harici hafızasında herhangi bir kaplamayacaktır. Ancak Google servislerinde belirli kotlar vermektedir. Eğer resimleriniz çok fazla olursa bu kota dolacak ve resim kaydetme işlemi yapamayacaksınız. Bunun için gereksiz olan resimleri silmenizi veya istediklerinizi telefona aktarıp silmenizi tavsiye ederiz.

Yeni Telefona Nasıl Yüklenir?

  • Yeni bir telefon aldığınız zaman Google Fotoğraflar servisine eski telefonunuzda kullandığınız Google bilgileriniz ile giriş yapınız. Yaptıktan sonra yukarıda ki adımları izleyerek telefonunuza fotoğrafların indirilmesini yapabilirsiniz.