Huawei Mate 10 Lite Bilinmesi Gereken Özellikler

Huawei, 4 kameralı cep telefonu ile dikkatleri üzerine çeken Mate 10 Lite modeli, kullanıcılarına sunmuş olduğu özellikleriyle iddialı Anroid cep telefonları arasında yerini aldı.

Son dönemlerde ürettiği telefonlarla dikkatleri üzerine çeken firmaların başında Huawei geliyor. Yapmış olduğu yatırımlar, ürettiği ürünlerle beraber yükselişe geçti. Yapılan araştırmalara göre geçtiğimiz yıl Apple ve Samsung’dan sonra en fazla akıllı cep telefonu satan marka olmayı başardı, çıkarttığı Huawei Mate 10 ile de gündemden düşmedi.

ADVERTISING

Huawei Mate 10 Lite Özellikleri

Telefonun temel özelliklerini ele aldığımızda:

Ekran boyutu 5,9 inç, 18:9 ekran oranı ve 164 gram ağırlığı bulunuyor, çerçeve ve kapak gövdesi metalden üretilmiş. Huawei Mate 10 Lite kullanıcıların karşısına altın sarısı, mavi ve siyah renklerle çıkıyor.

Telefonun üst kısmında ön cephesinde 2 adet kamera, LED flaş ve sensorlar bulunuyor. Sağ tarafında güç düğmesi, ses tuşları var. Telefon, hibrit kart yuvasına sahip. Arka kamera 16 ve 2 megapiksel özelliklerinde. Ön kamerayla HD videolar çekmek mümkün.

ADVERTISING

Telefonu en dikkat çeken özelliklerin başında ise iki uygulama bulunuyor. Belirli uygulamaların kopyalarını oluşturabilirsiniz. Yani aynı anda 2 farklı WhatsApp kullanmak mümkün.

Cihazın parmak izi sensoru başarılı. Bu sensoru kullanarak fotoğraf çekebilir, ekran açabilir, çağrı yanıtlayabilir ya da alarmı kapatabilirsiniz.

Telefonun 4.5G desteği bulunuyor ancak, 3G ile görüntülü arama özelliği bulunmuyor.

ADVERTISING