Instagram Destekleyici Bir Yer Olarak Kalmasına Yardım Et Nedir?

En büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Instagramı kullanan bir çok kişi, uygulamanın fotoğraf göndermek, makara oluşturmak, yeni arkadaşlar edinmek olduğunun zaten farkındadırlar. Ancak bir çok kişi de online zorbalık, rahatsız edici gönderiler, zararlı içerikler gibi uygulamanın diğer yüzünün farkında değillerdir. Ancak Instagram, uygulamayı kullanan kişilerin platformda güvenilir hissetmelerini sağlıyor ve bu yüzden kullanıcılarına “Instagram Destekleyici Bir Yer Olarak Kalmasına Yardım Et” mesajı veriyor. Peki bu ne tam olarak ne demektir?

ADVERTISING

Instagram Destekleyici Bir Yer Olarak Kalmasına Yardım Et Anlamı Nedir?

Instagram Destekleyici Bir Yer Olarak Kalmasına Yardım Et

Instagram her geçen gün büyümekte ve yeni kullanıcıları karşılamaktadır. Bu kadar yüksek kullanım oranı, beraberinde saldırgan/nefret yorumlarını getirdi. Bu neden popüler sosyal medya uygulaması, kullanıcılarına duygularını incitmemeleri için küfür/nefret/şiddet dolu sözler kullanmamalarına için bir hatırlatma uygulaması kararı aldı. Bundan dolayı, herhangi bir başka kullanıcı ile sohbet etmeden önce size bunu hatırlatıyor ve daha dikkatli olmanızı istiyor. Karşılaşılan bildirimin de anlamı tam olarak budur.

Instagram Destekleyici Bir Yer Olarak Kalmasına Yardım Et

ADVERTISING

Instagram’dan neden destekleyici bir yer olarak kalmasına yardım et bildirimi alıyorum?

İnternetin her geçen gün yaygınlaşması ile birlikte, her kesimden insan sosyal medyaya giriş yapıyor. Maalesef bu durum, platformlarda zorbalığın ve nefret söylemlerinin artmasına sebebiyet veriyor. Bu zorbalık/nefret/şiddet/öfke yorumlarına hem küçük yaşta hem de bunlardan etkilenen insanlar maruz kalabiliyor. Instagram’da bunu tamamen azaltmak için elinden gelen tüm çabayı harcıyor. Zararlı bulduğu bir yorumda kişinin karşısına bu bildirimi çıkarıyor.

Neden Instagram’da Sürekli Uyarı Alıyorum?

Instagram belirlediği hizmet şartları ve topluluk kuralları ihlal edildiği zaman kullanıcıya bir uyarı gönderir. Bazen siz hizmet şartlarına veya topluluk kurallarına uygun olmadığını düşünmeyebilirsiniz, ancak durum farklıdır. Peki neler uyarı alınmasına sebebiyet verir.

  • Nefret/küfür dolu yorum ve semboller.
  • Farklı birine karşı taciz ve zorbalık yolu ile yapılan yorumlar.
  • Çıplaklık veya cinsel içerik

Bunlar Instagramın uygulama içerisinde görmek istemeyeceği ve gördüğü zaman karşı tarafa bildirim yollayacağı durumlardır. Ayrıca uygulama size bir bildirim gönderdiği zaman bu bildirimde ne tür bir ihlal yapmış olabileceğini de size söyleyecektir.

ADVERTISING