Instagram Yorum Sabitleme Nasıl Yapılır? [Detaylı]

Yorumlar, Instagram topluluğu için en önemli alanlardan birisidir. İnsanlar, yorum kısmında fikirlerini, geri bildirimlerini, aklına takılan sorularını ve o gönderi ile ilgili bilgilerini söylerler. Bu yorumlar bir çok kullanıcı için de o gönderi altında fayda sağlamaktadır. Instagram’da bunların gözden kaçmaması için yorum sabitleme özelliği getirmiştir. Tartışmaya yol açan, markanızı öne çıkaran veya sizi savunan güzel bir yorum sabitlenmeye değerdir. Peki bunu nasıl yaparsınız? Instagram Yorum Sabitleme tam olarak nasıl yapılır?

ADVERTISING

Instagram Yorum Sabitleme Nasıl Yapılır?

Instagram Yorum Sabitleme

  • Akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
  • Alt taraftan Profil sekmesine dokunun.
  • Sabitlemek istediğiniz yoruma ait olan gönderiyi açın.
  • Sabitlemek istediğiniz yorum için yorum simgesine dokunun.
  • Sabitlemek istediğini yoruma dokunun.
  • Daha sonra o yorumu sabitlemek için sabitleye dokunun. (Genellikle raptiye işareti gibidir)

Yorumunu sabitlediğiniz kişi bildirim alır mı?

Evet alır. Instagram sevdiğiniz bir yorumu sabitlediğiniz zaman o yorumun sahibine sabitleme ile ilgili bir bildirim gönderir. Bu yüzden yorum sabitleme konusunda stratejik olmalısınız. Sadece gönderinizin etkileşimini artıracak yorumları sabitlemeye özen gösterin. Değeri olmayan bir yorumu sabitlemek gönderiniz için bir anlam ifade etmeyecektir.

Sabitlenmiş yorumu herkes görebilir mi?

Evet görebilir. Sabitlediğiniz bir yorum, o gönderiye göz atan bütün Instagram kullanıcıları tarafından sabitlenmiş yorum olarak görünür. Bir kullanıcı gönderinize baktığı zaman ilk olarak göreceği şey, gönderinizin yazısı ve sabitlediğiniz yorumdur.  Herkese açık bir profiliniz var ise gönderinizi gören her Instagram kullanıcısı sabitlenmiş yorumu görebilecektir. Bu yüzden yorum sabitleme yaparken dikkatli karar verin.

ADVERTISING

Yorumumu birinin Instagram gönderisine sabitleyebilir miyim?

Hayır, Instagram sadece gönderi sahibinin yorumları sabitlemesine izin verir. Kendi yorumunuzla ilgili yapabilecekleriniz o yorumu silmek, beğenmek ve yanıtlayabilmektir. Bunlardan herhangi birini yaptığınız zaman gönderi sahibine bildirim gidecektir. Ancak kendi yorumunuzu başka bir gönderide sabitleme imkanınız bulunmamaktadır.

Instagram’da sabitlenmiş bir yorumu silebilir miyim?

Evet silebilirsiniz. Sabitlenmiş bir yorumu silmek mümkündür. Bu ilk bakışta biraz kafa karıştırıcı gözükse de, sabitlenmiş bir yoruma dokunduğunuzda sabitlemeyi kaldırabilir ve daha sonrasında yorumu silebilirsiniz. Kullanıcılar ilk başta ki seçeneklerde sadece sabitlemeyi kaldır seçeneğini gördüğü için yorumun silinmeyeceğini düşünmektedirler.