LG G3 mü LG G4 mü almalı ?

LG nin amiral gemisi olan G serisi son olarak G4 modeliyle piyasada bulunuyor. LG bu serisiyle ciddi satış rakamları yakaladı hatta g3 modeliyle Türkiye’de samsung’u geride bıraktı, geniş ekranı ve yüksek çözünürlüğü ile beğeni toplayan g serisi halen yeni telefon alacakların gözdesi. Bu yazıda kısa açıklamalar ile lg nin son modeli olan g4 mü alınmalı yoksa bir önceki modeli olan g3 mü alınmalı sorusuna cevap vereceğiz.

Öncelikle fiyat konusundan başlayalım; şu an g4 modeli piyasada 2 bin liradan satılmakta, internet üzerinden satışlarda belki biraz daha uygun fiyatlar bulunabilir ama ortalama fiyatı 2 bin lira. G3 modeli ise yaklaşık 1300-1400 liralık satış değerine sahip, bu açıdan bakıldığında arada uçurum kadar fark olmadığını görüyoruz ama yinede gözardı edilecek gibi değil, o yüzden özellik incelemesi bize daha iyi yol gösterecek.

ADVERTISING

İşletim sistemi hızı, dahili hafıza ve Ram konusunda birbirlerinden farkları yok, g4’ün dual core teknolojisi ile biraz daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz sadece. Ekran çözünürlüğü, ekran boyutu ve pil gücü iki telefon içinde aynı, ayrıca pil ömrü G3 için daha uzun. Telefon ağırlıkları konusunda da benzer denebilir; g4 155 gram iken g3 149 gram.

İki model arasında ki en belirgin farklar ön ve arka kamera arasındaki farklar. G3 ün ön kamerası 2.1 Megapixel iken G4 tam 8 Megapixel lik bir ön kameraya sahip, arka kamerada da g3 13 Megapixel g4 ise 16 Megapixel.

Hızlı bir şekilde karşılaştırma yaptıktan sonra ortaya çıkan sonuç; G3 gibi duruyor. Eğer telefonunuzda ki kamera özellikleri sizin için aşırı önemli değilse 600 lira fazla ödeyeceğinize LG G3 marka cep telefonu alabilirsiniz, bu arada unutmadan söyleyelim G3’ün kamerası da oldukça kaliteli.

ADVERTISING