Rahatsız Etme Modu Kendiliğinden Açılıyor [ÇÖZÜLDÜ]

Akıllı telefonlarımız, her gün sık kullanımla birlikte bildirimlerle dolup taşmaktadır. Kullanıcılar daha fazla uygulama, oyun yüklemeye devam ettikçe bildirimlerin sayısı da ona orantılı bir şekilde artmaktadır. Ancak Android işletim sisteminde bu bildirim akışını yönetmeye yardımcı olması için ek özellikler bulunmaktadır. Bunlardan birisi Rahatsız etme modudur. Mod etkin olduğu zaman tüm bildirimleri keskin bir şekilde kestiği için fazla agresif görülebiliyor. Bu yüzden bazı önemli bildirimlerin kaçmasına sebebiyet veriyor. Bu yazımızda Rahatsız Etme Modu Kendiliğinden Açılıyor sorusunun kesin çözüm yoluna göz atacağız.

ADVERTISING

Rahatsız Etme Modu Kendiliğinden Neden Açılır?

Rahatsız Etme Modu Kendiliğinden Açılıyor

Bu modlar bazen telefonunuzun belirli konumlarına göre veya telefonunuzda bir özelliği aktif ettiğiniz zaman otomatik olarak etkinleşebilmektedir. Bu yüzden sizin haberiniz olmadan rahatsız etme modu çalışır ve yukarıda belirttiğimiz gibi bu mod sayesinde gözden kaçırmak istemediğiniz bildirimleri kaçırırsınız.

Rahatsız Etme Modu Kendiliğinden Açılıyor Çözümü?

  • Ayarlara girin.
  • Bildirimleri seçin.
  • Aşağı kaydırın ve “Rahatsız Etmeyin” dokunun.
  • Takvim veya Zamanlayıcı (schedules) dokunun.
  • shhh” tikini kapalı yapın.

Çözüm Samsung, Xiaomi, Redmi vb. telefonlar içinde geçerli midir?

Evet. Bu çözüm tüm Android tabanlı akıllı telefonlar için geçerlidir. Sadece ayarlar kısmında bazı farklılıklar gösterebilir ancak Ayarlardan sonra, bildirimler menüsüne girdiğiniz zaman tüm Android tabanlı akıllı telefonlarda bu modu rahatlıkla görüp diğer işlemi yapmaya devam edebilirsiniz.

ADVERTISING

Sonuç

Rahatsız etmeyin modu kendiliğinden açılıyor sorusunu soran Android kullanıcıları için yukarıda ki çözümün başarılı olacağını umuyor. Bir çok kullanıcı tarafından denenip başarı ile sonuçlanmıştır. Eğer bu durum çözüm olmazsa, akıllı telefonunuzun yedeğini alıp fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.