Galaxy S6 edge ekran görüntüsü alma sorunu

Samsung Galaxy S6 edge ekran görüntüsü alma sorunu sıkça karşılaşılan bir sorundur. Eğer Galaxy S6 Edge telefona sahipseniz ekran görüntüsü almak için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz.

Aşağıda detaylı olarak açıklayacağımız yöntemler oldukça pratik. Ancak her gün yoğun bir şekilde kullanılan cep telefonlarında, tuşların yıpranma payı göz önüne alınırsa bizim önerimiz ikinci yöntemi kullanmanız yönünde olacaktır.

ADVERTISING

S6 edge ekran görüntüsü alma sorunu – Yöntem 1

Galaxy S6 ’nın Ana ekran (ön ekran alt orta bölümde yer alan home) tuşuna ve Güç Tuşuna (telefonunuzun yan bölümünde yer alan) aynı anda basıp bir saniye süreyle beklemelisiniz. Fotoğraf kaydedildiğinde ekranınızın sol üst köşesinde kayıt bilgisi yer alacaktır. Kaydedilen fotoğrafınıza telefonunuzun Galeri bölümünde, Ekran Fotoğrafı (Screen Shout) klasöründen ulaşabilirsiniz.

S6 edge ekran görüntüsü alma sorunu – Yöntem 2

S6 Edge telefonlar, sahip oldukları sensörler yardımıyla Ekran Görüntüsü Alma işlemini oldukça basitleştiriyor. Ancak bunun için öncelikle Galaxy S6 telefonunuzun; “Ayarlar / Hareketler ve İşaretler /Ekranı Yakalamak İçin Elinizin Kenarı İle Kaydırın” seçeneği onaylamanız ve bu işlemi aktif hale getirmeniz gerekecektir. Ardından ise yapılacak işlem çok basit : Elinizi ekrana dik gelecek şekilde yaklaştırın ve sağdan sola ya da soldan sağa doğru kaydırarak ekrandaki fotoğrafınızı kaydedin. Bu yöntemde de yine fotoğrafınız Galeri bölümünde, Ekran Fotoğrafı (Screen Shout) klasörüne kaydedilecektir.

Samsung Galaxy S6 Edge ‘de ekran görüntüsü alma konusunda yardımcı olabildiğimizi umuyoruz.

ADVERTISING