Samsung Galaxy Marshmallow Android 6.0 Güncellemeleri

Samsung geçtiğimiz günlerde Marshmallow Android 6.0 sürümünü Samsung Galaxy S6 ve S6 Galaxy Edge üzerinde güncelleneceğini söyledi. Koreli dev marka artık resmen kendi web sitesi üzerinden Samsung Galaxy telefonları üzerinde Marshmallow Android 6.0 sürümünün detaylı tüm özelliklerini açıkladı. Güncelleştirme Samsung tarayıcısını 4.0 sürüme getirdi ve tanıtılan özellikleri oldukça önemli.

İlk etapta gizlilik iyileştirmelerini ve Cross App-ın geliştirildiğini görüyoruz. Aynı zamanda mesajlaşma uygulamaları içinde en yararlı uygulamalara erişme durumu da gelişmiştir. Yeni tarayıcı ayrıca daha iyi bir web tarama deneyimi için Ad-block özelliğini ekliyor. Parmak izi veya şifre gerektirecek bir “gizli mod” da vardır. Ayrıca giriş yapılmasını gerektiren sayfalara parmak izi üzerinden erişebilirsiniz.

ADVERTISING

resim samsung 1

Gear Gelişiyor!

Samsung Gear VR-nin yeteneklerini daha da genişletiyor: samsung Internet 4.0 ile Gear VR ile etkileşim içinde olmanız ve çok daha ilgi çekici bir tarama deneyimi keyfini sürmek mümkün olacaktır.

ADVERTISING

resim samsung 2

Bir web tarayıcısınn en önemli yanı tüm internet sayfalarının kaçınılmaz mükemmel yönetimi olmalıdır. Samsung internet 4.0 Dünya Web Consortium (W3C) tarafından HTML5 uyumluluk testlerinde yüksek puanlar aldı. Tarayıcının görülen işlevselliğine ek olarak, Android 6.0 Marshmallow ile güncellenmiş Samsung Galaxy cihazları Cross App-ın özelliklerini de tamamen kullanabiliyorlar. Kullanıcıların uygulamalar içinde diğer uygulamalar ile çalışmaları mümkün olacaktır. Örneğin, mesajlaşma uygulamalarının kullanımı sırasında uygulamadan çıkmadan kendi fotoğraf ve videolarınıza erişebileceksiniz ve onları mesajlaşma ile gönderebileceksiniz. Uygulama içinde doğrudan kamera ile yeni bir resim çekebilir ve hemen paylaşabilirsiniz.

resim samsung 3

ADVERTISING

Kullanıcılar ayrıca, mesajlaşma uygulaması içinde bir URL açabilir ve cihazı herhangi bir şekilde yavaşlatmadan web tarayıcısı tarafından sunulan özelliklerden yararlanabilirler.

resim samsung 4

Cross App aynı zamanda sohbet içinde mükemmel bir multimedya oynatması da sağlar. Videolar isterse sohbet içinde isterse de tam ekran yapılabilir. Hatta ses dosyaları da uygulamanın kendi içinde yapılabilir.

resim samsung 5

Gösterilen özelliklerin yanı sıra, Android 6.0 Marshmallow Doze ile pil tasarrufu, MIDI ses protokolü, tamamen gözden geçirilmiş ve yenilenmiş grafik arayüz ve başka özellikler de getiriyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Samsung yeni TouchWiz ile iyi bir iş yaptığını düşünüyor musunuz?