Samsung Galaxy S22’de IR Blaster Var mı?

Koreli teknoloji devi bu yıl, son tanıttığı amiral gemileri olan S22 ve S22+ , S22 Ultra ile kullanıcıları son derece heyecanlandırdı. Çünkü bu akıllı telefonlar bir öncekilere göre çok daha geliştirilmiş teknolojiyi içerisinde barındırıyor. Kullanıcılar yeni gelen özellikler içerisinde merak ettikleri özelliklerin olup olmadığını araştırıyorlar. Bunlardan birisi de Samsung Galaxy S22’de IR Blaster var mı sorusu? Bu yazıda bundan bahsedeceğiz.

ADVERTISING

Samsung Galaxy S22’de IR Blaster var mı?

Samsung Galaxy S22'de IR Blaster

Maalesef. Galaxy S22 serisinin hiç bir akıllı telefonu IR blaster’ı desteklememektedir. Aslında Samsung eski akıllı cihazlarında bu özelliği kullanıcılarına sunmuştu ve halen bu cihazlar piyasada kullanılıyor. Ama yeni getirdiği amiral gemisi telefonunda bu özelliğe yer vermedi. Ancak Samsung Galaxy S22 serisinde akıllı telefonlar ile Google Play Store marketi üzerinden TV Remote uygulamaları indirip, bu özelliği uygulama yoluyla kullanabilirsiniz.

IR blaster veya Infrared blaster, kızılötesi ışınlar sayesinde televizyonun alıcı kutusuna veya IR uzaktan kumandalarla uyumlu stereo gibi farklı cihazlara komut göndermenizi sağlayan bir teknolojidir.

ADVERTISING