Samsung Kendi Uygulamalarını Kaldırma Nasıl Yapılır?

Koreli teknoloji devi Samsung’un akıllı telefonları, dahili hafızanın bir kısmını kapsayan kendi uygulamaları ile birlikte gelmektedir. Bu uygulamaların bazıları arka planda çalışır ve pil ömrü ile işlemci gücünü tüketir. Bu durumda akıllı telefonun yavaşlamasına ve sıkça şarj edilmesi sebebiyet verir. Bugün ki yazımızda Samsung Kendi Uygulamalarını Kaldırma nasıl yapılacağını anlatacağız.

ADVERTISING

Samsung Kendi Uygulamalarını Kaldırma Nasıl Olur?

Samsung Kendi Uygulamalarını Kaldırma

Samsung uygulamalarının bazıları oldukça değerli olsa da bazıları varsayılan Google uygulamalarının alternatifleridir. Bu yüzden bu alternatif uygulamaları neredeyse hiç kullanmayız. Kullanılmayan uygulamaları toplu bir şekilde silmenin bir yolu olmasa da tek tek silmek mümkündür. Aşağıda Samsung kendi uygulamalarını kaldırmanın nasıl yapılacağını ve hangi uygulamaları kaldırabileceğinizi detaylı olarak açıkladık.

1. Telefonunuzdan Ayarlara girin.
2. Uygulamalara gidin.
3. Kaldırılabilecek Tüm Samsung Uygulamalarını listeleyin.
4. Uygulamaları istediğinize göre kaldırın.

ADVERTISING

Kaldırılabilecek Samsung Uygulamalar

 1. Samsung İnternet
 2. Samsung Üyeler
 3. Samsung Müzik
 4. Samsung Çocuklar
 5. Bixby
 6. Game Booster Plus
 7. Sağlık Platformu
 8. Samsung Sağlık
 9. Samsung Notes
 10. Akıllı Anahtar
 11. Samsung Tercüman
 12. Samsung Ses Kaydedici

Samsung Kendi Uygulamaları Nasıl Gizlenir?

Samsung telefonlarda ki kötü özelliklerden birisi Galaxy Store, AR, Modlar gibi bazı Samsung uygulamaların kaldırılmasına veya devre dışı bırakılmasına izin verilmemesidir. Bunlar akıllı telefonun varsayılan uygulamalarıdır ve bu uygulamaları engellemek veya kaldırmak telefon sisteminin zarar görmesine yol açacaktır.  Ancak bu uygulamaları gizleyerek, gereksiz dağınıklığın önüne geçmiş olabilirsiniz.

 1. Ayarlara girin.
 2. Ana Ekran menüsüne girin.
 3. Ana ve Uygulama Ekranlarında Uygulamaları Gizle seçeneğine gidin.
 4. Burada gizlemek istediğiniz uygulamaları seçin ve işlemi tamamlayın.

Belirtelim ki uygulamaları gizlemek onları devre dışı bırakmak veya silmekle eşdeğer değildir. Uygulamalara tekrar erişmek istediğiniz zaman yukarıda ki adımları takip edin ve gizliliğini kaldırmak istediğiniz uygulamaların seçenekleri kaldırın.

ADVERTISING

Samsung Kendi Uygulamalarını Kaldırın

Samsung telefonlarla birlikte gelen önceden yüklenmiş uygulamalar pil, işletim sistemi ve işlemci üzerinde büyük bir baskı oluşturmaktadır. Bu uygulamaların kaldırma işlemini gerçekleştirmek akıllı telefonun ömrünü uzatacak ve onu uzun süre koruyacak ideal yöntemler arasında yer almaktadır. Samsung kendi uygulamalarını kaldırmakla ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, yorum kısmından bize belirtebilirsiniz. Editörlerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır.