Telefon Kapalıyken Şarj Oluyor Açıkken Olmuyor [ÇÖZÜM]

Akıllı telefonlar hayatımızın her yerinde artık bizimle. Gün içerisinde sadece iletişim değil bir çok konuda akıllı telefonumuzu kullanıyoruz. Bu kadar kullanımın en büyük yükü şüphesiz telefonlarımızın piline yükleniyor. Gün içerisinde telefonlarımızı birden fazla şarj etmek zorunda kalıyoruz. Pilin bu kadar kullanımı ve sık şarj etme elbette bir noktadan sonra pilin ömrünü aşağıya çekiyor. Telefon Kapalıyken Şarj Oluyor Açıkken Olmuyor , çünkü telefon kapalıyken ek bir güç harcamazlar. Ama açıkken ek bir güç harcadıkları için şarjın tamamen bitmesi ve telefonun pil kalitesinin düşüklüğü sebebiyle ancak kapalı halde şarj almaktadırlar.

ADVERTISING

Peki bu durumda ne yapmak gerekiyor? Telefon Kapalıyken Şarj Oluyor Açıkken Olmuyor çözümü nedir?

Telefon Kapalıyken Şarj Oluyor Açıkken Olmuyor

  • İlk olarak güç kalitesi olan güvenilir orjinal bir şarj cihazı ile şarj etmeyi deneyin.
  • İşletim sisteminin güncel olup olmadığını kontrol edin. Telefonunuz çok eski ise şarj akımı yeni sisteme uymayabileceği için yeterli şarj gücünü telefonunuza vermeyebilir. Bunun için telefonda yazılım dışında ki tüm sistemleri güncelleyin.
  • Güç kaynağını değiştirin. Yani güç kaynağını bir şarj cihazı üzerinden değil bir powerbank veya bilgisayar ile yapmayı deneyin.
  • Sorun halen devam ederse pil hasarı olma ihtimali yüksektir. Düzeltilmesi için garantinize veya bir cep hastanesine başvurun.