Telefonum Arama Yapmıyor [ÇÖZÜM]

Telefonum Arama Yapmıyor Telefonum Arama Yapmıyor, tüm telefonların en önemli birincil özelliklerinden birisi olan arama özelliği size kolay bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar. Ancak bazı durumlarda Android telefonlarda arama yapmıyor sorunu yaşanmaktadır. Aslında bu durum çoğu kullanıcının başına gelmese de sorun yaşayan kullanıcılar için can sıkıcı bir durum oluşturmaktadır. Bu yazımız da ki yönergeleri düzgün bir şekilde takip edip uyguladığınız zaman sorunu ortadan kaldırmış olacaksınız.

ADVERTISING

Telefonum Arama Yapmıyor Sorunu Çözümü

Telefonun arama yapmaması sorunu yukarıda belirttiğimiz gibi çok sık görülmese de zaman zaman görülebilen bir hatadır. Bu sorunla karşılaşıldığı zaman sorunun kaynağının servis sağlayıcı olarak düşünülebilir ancak çözüm her zaman bu değildir. Bunun için ilk olarak hatayı telefonumuz üzerinden olduğunu düşünerek çözüm yoluna bakacağız. Eğer çözüm olmaz ise servis sağlayıcı ile irtibata geçilebilir.

- Telefonumuzda "AYARLAR" kısmına giriyoruz - Daha sonra "UYGULAMALAR" - Daha sonra bazı telefonlarda "TELEFON" bazı telefonlarda "ARAMA" kısmına giriyoruz - Diğer Ayarlar - Arayan Kimliğine giriyoruz - Burada ki Ayarı "VARSAYILAN" olarak yapıyoruz

Telefonun karşı tarafa arama yapmadığı sorununu genellikle yukarıda ki çözüm yolu ile kullanıcılar çözüm bulmuştur. Bu çözüm yolu başarılı olmazsa telefonunuzun operatör ayarlarından kullandığınız servisi seçin yine başarılı olmazsa farklı bir telefondan servis sağlayıcınız ile irtibata geçin. Çünkü genellikle Android telefonlarda arama yapmıyor sorunu donanımsal bir hata olmamaktadır. Umarım bu yazımız sizin de sorununuzu çözmüş olur.