Telefonun Çift Sim Olduğunu Nasıl Anlarız? [Detaylı]

Akıllı telefonlar üretilirken farklı özelliklere sahip olarak üretilirler. Bazıları daha yüksek kamera çözünürlüğü ile gelirken bazıları da çift sim özelliğiyle gelmektedir. Ancak telefonu alırken bu duruma çok fazla dikkat edilmediği için aldıktan sonra genellikle kontrol edilir. Çünkü alınırken çok önemli olmayan bu detay belki daha sonra büyük bir ihtiyacın giderilmesini sağlayacaktır. Satın aldığınız akıllı telefonunun veya var olan telefonunuzun Telefonun Çift Sim Olduğunu Nasıl Anlarız?

ADVERTISING

Telefonun Çift Sim Olduğunu Nasıl Anlarız?

Telefonunuzu satın alırken, ayrıntılar kısmında mutlaka çift sim olup olmadığı yazmaktadır. Ancak yukarıda dediğimiz gibi bu durum kullanıcıların her zaman çok önemsediği bir konu olmadığı için fazla dikkat etmezler. Android işletim sistemini kullanıcıları aşağıda ki adımları izleyerek telefonlarının kaç sim desteklediğini görüntüleyebilirler.

  • Ayarlara girin.
  • Ağ ve İnternet” seçeneğini seçin.
  • SIM Kart” seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekranda iki yuva olduğunu görürseniz telefonunuz çift sim kartı desteklemektedir.

İkinci SIM Kart yuvası nerededir?

Telefonun Çift Sim Olduğunu Nasıl Anlarız

Akıllı telefonunuzun çift sim kart desteklediğini öğrendikten sonra diğer sim kartınızı da telefonunuzu tanımlatmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, SIM kart yuvasını çıkarmak olacaktır. Sim kart yuvasını çıkardıktan sonra ikinci sim kartın takılacağı alanı da görebileceksiniz. İkinci sim kartınızı da oraya takarak yukarıda ki ayarlardan sim kartın tanınıp tanınmadığını kontrol edebilirsiniz.

ADVERTISING

Çift SIM Kartın Avantajları

Çift SIM kart size iki farklı alanı bölme seçeneği sunmaktadır. Özel yaşamanız ve iş hayatınızı çift sim kartınız sayesinde kolayca bölebilirsiniz. Hafta içi daha aktif kullandığınız iş sim kartınızı, hafta sonu olduğunda geçici olarak devre dışı bırakarak hayatınızı planlayabilirsiniz.

Çift SIM Kartın Zararları

Eğer mesajlarınız ve aramalarınızı aynı almak istiyorsanız, etkin bir çift sim işlevine sahip akıllı telefon almanız gerekmektedir. Bu şekilde bir telefon almazsanız mesajlarınızı ve aramalarınızı almak için sim kartlar arasında geçiş yapmanız gerekecektir.

Sonuç

Farklı bir numara kullanarak çift sim sahibi olmak kişiye göre avantajlı kişiye göre farkı olmayacak bir durumdur. Yoğun bir iş hayatınız varsa çift sim sizin için faydalı olacaktır. Ancak telefonunuza fazla arama ve mesaj gelmiyorsa çift sim sizin için çok da gerekli değildir.

ADVERTISING