Yeni Telefon Alacaklara Tavsiyeler 2017

Bu yazımızda Yeni Telefon Alacaklara Tavsiyeler konusunu ele alacağız, hayatmızın en önemli parçası olan akıllı telefonları alırken nelere dikkat etmeliyiz hep beraber bakalım.

Paranız olduktan sonra akıllı telefon almak kat’iyen zor olan bir durum değildir. Bu nedenle parası olan herkes akıllı telefon alma ihtimali yüksektir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli etken paranızı verirken gerçekten değecek bir telefona mı harcıyorsunuz ya da değemeyen bir telefona para mı yatırıyorsunuz? Bu iki konu arasında gelgitler yaşıyorsanız sizlere verebileceğimiz en güzel tavsiye telefon alma işlemine geçmeden önce iyi bir araştırma yapmanız olacaktır. Android telefona sahip olmak isteyenler eğer telefonu ilk kez alanlardan iseniz yapmanız gereken etken, önce kendi fikirlerinizi dinlemek, sağdan soldan duyduğunuz her şeye kesinlikle inanmamaktır. Şimdi sizlere ilk kez telefon alanların dikkat etmesi gereken önemli detaylardan bahsedeceğiz.

ADVERTISING

Yeni Telefon Alacaklara Tavsiyeler

  • Alacağınız telefonun pil ömrünün ne kadar gittiğini bilerek hareket edin. Akıllı telefonların bataryasının çabuk ölmesi fonksiyonel özelliğini kaybetmesi demektir.
  • Güncelleme işlemini gerçekleştirmeyen ve telefonunuz güncellemeleri kabul etmiyor ise bu sizin açınızdan risk demektir. Çünkü virüs ve diğer yazılımları güncel tutulması telefonun sağlığı açısından oldukça önemlidir.
  • Google play store dünya üzerinde tanınmış bir uygulamadır. Özellikle akıllı telefonların en çok desteklediği bu program dışına çıkmayın. Başka yazılımdan oyun indirmek telefonunuza ancak zarar verir. Google play store’den şaşmayın.
  • Uygulama indirmede önce telefonunuzun bu uygulamaları kabul edip etmeyeceğiniz önceden araştırın.
  • Kişi listenizi telefona direk yedeklemeyin. Çünkü olası kaybolmalarda numaralarınızda kaybolur gider. Bunun için sim kartta saklamak daha sağlıklıdır.
  • Facebook kullanıyorsanız bu uygulamaları telefonunuza yüklememenizi tavsiye ederiz. Çünkü facebook bir alışkanlık yaptığından bataryanızın hızlı tükenmesine yol açar.
  • Telefonunuz şarjda iken konuşmayın. Akıllı telefonlar çabuk ısındığından telefonunuz bozulabilir ve bataryası çabuk tükenebilir.
  • Telefonunuza root işlemi yapmadan önce ne yaptığınızdan öncelikle emin olunuz.
  • Telefonunuza fazla uygulama ve oyun yükleyerek diğer açık kaynaklı kodlardan virüs bulaşmasına sebep olabilirsiniz. Emin olmadığınız uygulamaları kesinlikle yüklemeyiniz.
  • Sizlere akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgileri sunduk.Telefon almadan kesinlikle acele etmeyiniz.Markadan asla şaşmayın!