Eski Numara İle Whatsapp Kullanma Nasıl Olur?

Telefon kullanıcılarının en çok merak ettiği sorulardan birisi, telefon hattı değiştiği zaman mesajlaşma uygulamalarında eski hattın nasıl kullanılacağıdır. Çünkü, uzun zamandır eski numarası ile Whatsapp, Telegram veya herhangi bir mesajlaşma uygulamasını kullanan, hat değişikliğinde iletişim halinde olanlardan kopmak istemez. Bunun için bugün ki yazımızda Eski Numara İle Whatsapp nasıl kullanılır? bunu detaylı olarak anlatacağız.

ADVERTISING

Eski Numara İle Whatsapp Kullanma Nasıl Olur?

Eski numaranız ile Whatsapp uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu işlemi yapmak son derece kolaydır. Whatsapp eski numarayla kullanma adımlarını öğrenmek için makaleyi dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Eski Numara İle Whatsapp

Not: Whatsapp size bir doğrulama kodu gönderecektir. Bu yüzden doğrulama kodunu alabilmeniz için eski numaranızın aktif olması gerekmektedir.

ADVERTISING

1. Akıllı telefonunuza Whatsapp uygulamasını yükleyin. Eğer uygulama telefonunuzda yüklü ise, uygulamayı kaldırın ve tekrar yükleyin.
2. Kayıt ekranını açmak için “Kabul et” ve “Devam et” seçeneklerine dokunun.
3. Eski numaranızı alan kodu ile birlikte girin ve “Bitti” seçeneğine dokunun.
4. Eski telefon numaranıza doğrulama kodu gelecektir. Kod geldiği zaman doğrulama kodunu girin.
5. Adınızı, Profil fotoğrafınızı ekleyin ve “Bitti” seçeneğine dokunun.
6. Telefonunuzda farklı bir hat takılı bile olsa artık eski ve istediğiniz numarayı Whatsapp üzerinde kullanabilirsiniz.

Sonuç

Eski telefon numaranızı bu şekilde Whatsapp uygulamasına kullanabilirsiniz. Numaranız aktif olmasa bile Whatsapp o numara ile çalışmaya devam edecektir çünkü numaranın aktif olması, Whatsapp’ın SMS doğrulaması için gerekmektedir. Makalemizi dikkatli bir şekilde okuyup whatsapp eski numarayı kullanma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğinizi düşünüyoruz. Eğer whatsapp eski numara kullanma konusu hakkında sorun yaşıyorsanız, yorumlar bölümünden bize yazmayı unutmayınız.