Google Translate Resimden Çeviri Nasıl Yapılır?

Medeniyetin en önemli göstergelerinden birisi iletişimdir. İnsanlar iletişimde kalarak birbirleri ile diyaloglarını güçlendirir ve mutlu ilişkiler kurarlar. Bu sadece aynı dili konuşan insanlar için geçerli değildir. Tüm dünyada ki insanlar birbirleri ile iletişim halinde olmaları gerekir. Google Translate, ülkeler arasında ki mesafeleri kapatıp, dil engelini aşmak için harika bir öncülük yapmaktadır. Çeviri uygulaması sayesinde insanlar birbirlerini artık daha rahat anlamaya başlamışlardır. Bu harika çeviri uygulaması her geçen gün gelişmekte ve dil engeli konusunda daha etkin çözümler getirmektedir. Google Translate Resimden Çeviri özelliği de bunlardan birisidir.

ADVERTISING

Google Translate Resimden Çeviri Nasıl Yapılır?

Google Translate Resimden Çeviri

Çeviri uygulaması ile sadece metin yazılarını değil, resim içinde ki yazıları da çevirebilirsiniz. Bunu kullanmak son derece basittir.

  • Uygulamayı açmak için Google Çeviri/Translate/Çeviri simgesini tıklayın.
  • Eğer uygulama akıllı telefonunuzda yüklü değilse Google Play Store üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.
  • Google Translate açtıktan sonra çevirmek istediğiniz ve çevrilmesini istediğiniz dil seçeneklerini doğru bir şekilde girin.
  • Kamera” simgesini göreceksiniz ona dokunun.
  • Daha sonra kameranızı çevirmek istediğiniz metin belgesine doğrultun.
  • Metin belgesinin kameranızın odakta olmasına ve çerçeve bölgesi içerisinde olmasına dikkat edin.
  • Metinin anında çevrileceği ve orijinalinin üzerine yerleştirileceğini görebileceksiniz.
  • Çeviriyi yaptıktan sonra “Metni seç” diyerek çevrilen metni kopyalayıp kullanabilirsiniz.

Google Translate Fotoğraf Çeviri Nasıl Yapılır?

Resim çeviri ile fotoğraf çeviri arasında sadece kelime farkı vardır. Yukarıda ki işlemlerin aynısını kullanarak çeviri işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

ADVERTISING

Google Translate Resimden Çevrimdışı Çalışıyor mu?

Maalesef, Google Translate resimden çevirinin yapılması için internet bağlantısı gerekmektedir. İnternet bağlantısını akıllı telefonunuza sağladıktan sonra yukarıda ki adımları izleyerek başarılı bir şekilde istediğiniz resim içinde ki metinin çevirisi yapabilirsiniz.

Sonuç

Yukarıda ki tüm işlemleri yaparak resimden çeviri özelliğini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Umarım bu makalemiz sizlere faydalı olmuştur ve aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını sağlamıştır. Eğer konu ile alakalı aklınıza takılan farklı bir soru varsa lütfen bize yorum olarak sormaktan çekinmeyiniz. Editörlerimiz en kısa zaman içerisinde yaşadığınız sorunla alakalı yorumunuza cevap vereceklerdir.