Samsung Mesajlarda Mavi Nokta Nedir?

Samsung akıllı telefon kullanıcıları, bu konuyla özellikle ilgili olabilir. Kısa mesaj uygulamasında, bazen bir kişinin adını temsil eden simgede mavi nokta görülmesi kafa karıştırıcı olmaktadır. Ancak kafa karıştırıcı olmasına gerek yoktur. Çünkü bu nokta genellikle o mavi nokta olan kişiyle sohbet mesajı aracılığı ile iletişime geçilebileceğini gösterir. Ayrıca Samsung Mesajlarda Mavi Nokta, telefonunuzun kişi listesinde RCS etkinleştirilmiş bir kişinin yanında görünecektir. (bknz: RCS Nedir?)

ADVERTISING

Samsung Mesajlarda Mavi Nokta Ne Anlama Geliyor?

Samsung Mesajlarda Mavi Nokta

Akıllı telefonunuzda ki kişilerin yanında bulunan mavi nokta, en basit söylemle iletişim kurduğunuz bu kişinin RCS uyumlu bir telefon kullandığını size bildirir. Her iki telefonda RCS altyapısını kullanıyor ise, iletişim halinde olunduğunda iletişim bilgilerinin yanında mavi bir nokta olacaktır. Mesajlaşma uygulamasında, kişi listenizi inceleyip hangi kişilerin RCS uyumlu bir telefona sahip olduğunu görebilirsiniz.

RCS ağına sahip olduğu için, o kişiye orijinal çözünürlükte büyük resimler gönderip, almanız da mümkündür. Ayrıca mavi nokta gördüğünüz kişilere sıkıştırılmış videolar gönderebilir ve maksimum karakter sayısının dışına çıkabilirsiniz. Geleneksel metin mesajlarından farklı özellikleri mavi noktası bulunan kişilerde kullanabilirsiniz.

ADVERTISING

Samsung Mavi Nokta Nasıl Kaldırılır?

  • Mesajlara girin.
  • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç dikey noktaya dokunun.
  • Ayarlara tıklayın.
  • Sohbet menüsü altında Seçeneklere girin.
  • Sohbet Özelliklerini devre dışı bırakmak için tıklayın gidin.
  • Daha sonra, en alta kaydırın ve menüden Varsayılan Mesaj Türünü seçin.
  • Metin ve multimedya arasında seçim yapın.
  • Bunu takiben, artık gelişmiş mesajlara erişiminiz olmayacağı için mavi nokta artık sizde çıkmayacaktır.

Samsung bazen yeşil bazen mavi neden?

Yeşil metin mesajlarının anlamı, internet olmadan gönderilebilen ve alınabilen standart metin mesajlarıdır. Mavi ile gösterilen mesajlar sohbet mesajlarıdır bu özellik için internete bağlı olmanız gerekmektedir.