Akıllı Telefonlarda Göz Sağlığını Nasıl Koruyabiliriz?

Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra, yaşamımızın bir parçası gibi her an yanımızda yer aldırıyoruz. Bu bizim dünya ile bağlantıda olmamızı sağlasa da bazı sıkıntılar yaşatabiliyor. Bu sıkıntılardan birisi de göz sağlığı ile ilgili. Akıllı telefon gözü bozar mı? sorusu hepinizin aklındadır! İşte samsung bununla ilgili önemli bir adım attı. Samsung Safety Screen çocukların(yetişkinler içinde) gözlerini zorlanmamak için tasarlanmış Koreli şirketin “devrimci” uygulamasıdır (Sammy’ye göre).

ADVERTISING

Samsung Safety Screen

Uygulama hem Google Play Store’da hem de Galaxy Uygulamalar-da mevcut ve aynı zamanda üçüncü taraf akıllı telefonlar ile de uyumludur. Uygulamadaki fikir şudur: akıllı telefon yüze çok yakın mesafede tutulduğunda ön kamerayı kullanarak güzel bir animasyon ile ekranı kapatıyor ve bu animasyon telefonun doğru mesafede tutulmamasına kadar ekrandan gitmiyor ve böylece sadece çocuklarınızın gözlerini deyil, sizin de gözlerinizin emniyetini düşünüyor.

Samsung Safety Screen Tanıtım Videosu

Uygulama şifre ile korumalı olabilir, yani bu şekilde onu sizden başka kimse kapatamıyor ve uygulama tamamen ücretsizdir. Bu güzel uygulamayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Aynı zamanda sizin için bu uygulamayı tanıtan bir video da ekliyoruz.

UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ADVERTISING

Comments are closed.