Android En İyi Video Oynatıcılar Hangileri?

Android telefonlar her geçen gün geliştikçe ve ekran boyları büyüdükçe telefonumuzda film veya dizi izleme isteğimiz her geçen gün daha da artıyor. Haliyle böyle olunca da Android Stock Video Player oldukça yetersiz gelmeye başlıyor. Bu yazımızda farklı özelliklere sahip Android en iyi video oynatıcılar hangileri sizler için tanıtmaya ve beğeninize sunmaya çalışacağız.

Android en iyi video oynatıcılar

İlk tanıtacağımız uygulama olan MX Player, Android işletim sistemi için geliştirilen ve en çok tercih edilen video oynatıcılardan birisidir. MX Player geniş codec ve eklenti desteği ile rakiplerinin bir adım önüne geçiyor. Ayrıca uygulamanın DTS ve AC3 gibi ses formatlarını desteklemesi, donanım özelliklerini kullanarak farklı deneyimler sunması ve internet üzerinden video seyrettirmesi gibi özellikler bu uygulamayı tercih edilir kılıyor.

ADVERTISING

İkinci olarak tanıtacağımız ve hepimizin bilgisayardan aşina olduğu VLC Player‘ın Android versiyonu, performansı ile bilgisayardaki uygulamasını aratmayacak düzeyde. Geniş dahili codec desteği, altyazı desteği, ses değiştirme özelliği gibi özellikleri ile video oynatırken size sorun çıkarmayacaktır ve birçok farklı uzantıda videoyu tek bir uygulamadan seyretmenizi sağlayacaktır.

VLC Player ile ayrıca bilgisayarda depoladığınız videoları kablosuz ağ üzerinden imkanı ve iyi tasarlanmış ekolayzer desteği ile ses düzeyini her an istediğiniz düzeyde tutmanızı sağlayacaktır.

Üçüncü olarak tanıtacağımız BSPlayer da VLC Player gibi bilgisayarda olan ve aynı zamanda akıllı telefonlara geçiş döneminde Nokia telefonlardan aşina olduğumuz bir video oynatıcıdır. Donanım hızlandırma desteği bulunan BSPlayer, Android cihazınızda ki çok çekirdekli işlemciden faydalanarak video oynatma performansınızı yükseltiyor ve iyi bir video izleme deneyimi yaşatıyor. Bu sayede yüksek çözünürlükteki videolarınızı takılmadan oynatabilmenizi ve şarjınızın daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. Aynı zamanda BSPlayer’ın diğer özellikleri arasında söyleyebileceğimiz çalma listesi oluşturma, altyazı desteği, ağ üzerindeki başka videoları oynatabilme ve alt yazı ekleyebilme özelliği ile telefonlarınızda her zaman yeri olması gereken bir uygulama görüntüsü çiziyor.

ADVERTISING

Son olarak tanıtmak istediğimiz gPlayer, sahip olduğu ilginç bir özellik ile diğer video oynatıcılardan ayrılan bir medya oynatıcı. diğer video oynatıcılar gibi altyazı desteği, geniş codec desteği, ağ üzerinden video oynatabilme gibi özelliklere sahip olan gPlayer diğerler video oynatıcılardan farklı olarak aynı anda 6 farklı videoyu oynatabiliyor. Yani bu uygulama ile farklı video pencereleri açarak farklı videoları aynı anda oynatabiliyorsunuz.