Android Katlanabilir Telefonları Destekleyecek Mi?

Katlanabilir telefonlar, yıllardır ekranlarda sürekli görülen haberlerin başında geliyordu. Ancak bu haber artık Samsung yetkilileri tarafından doğrulandı. Eski zamanlarda sadece bilim kurgu filmlerinde görülen bu durum artık gerçek oluyor. Bükülebilen ekranlı telefonlarla akalı kullanıcıların akıllarında olan soruların başın, Android’in bu telefonları destekleyip desteklemeyeceği yönünde.

Google, Katlanabilir Telefonları Destekliyor!

6 ila 8 Kasım arasında Google’nin düzenlemiş olduğu Google Dev Summit etkinliğinde, katlanabilir telefonların Android tarafından destekleneceği açıklandı. Bu konuda açıklama yapan Android Mühendislik Başkan Yardımcısı olan David Burke, bu durumu ekran sürekliliği adı altındaki bir yöntemle gerçekleştireceklerini belirtti.

ADVERTISING

Bu yöntem hakkında Burke, kısa bir açıklama yaptı. Tablet ve telefon arasındaki yakınlaştırma işlemini iyi yapan ve aynı zamanda kesintisiz bir işlem olarak açıklandı. Google bu konuda kullanıcıları için net bir açıklama yapmadı. Ancak teknolojik gelişmelere uyum sağlayacağı kesin.

Katlanabilir android Cihazlar 2019 Yılında!

2019 yılında yeni teknolojik özelliğe sahip olan cihazların piyasa çıkması bekleniyor. Bu ürünlerin taşıyacağı en büyük özelliklerin başında ise ürünü destekleyen yan hizmetler. Bu konuda da akıllara ilk yazılımlar geliyor. Google yapmış olduğu açıklamada katlanabilir telefonlarla ilgili önemli bir sorunun çözülebileceğini gösterdi. Bu telefonlar için özel bir Android işletim sistemi hazırlanacak.

Ekran sürekliliği olarak kullanıcılara açıklanan bu yöntemin detayları ve ek imkânları önümüzde günlerde açıklanması bekleniyor.

ADVERTISING