Facebook Haber Kaynağını Verimli Kullanma

Facebook; büyüklü küçüklü herkesin hayatına girmiş bir sosyal paylaşım sitesidir. Facebook kullanıcıları günün büyük bir bölümünü Facebook’ta geçirerek çeşitli haberlere ulaşarak ve arkadaşlarıyla iletişim kurarak eğlenceli vakit geçirmektedir.

Facebook haber kaynağı ile hem arkadaşlarınızı hem de çeşitli gündem kaynaklarını takip ederek çevrenizde olan biten çoğu şeyi takip edebilirsiniz. Haber kaynağı, arkadaşlarınızın en son neler paylaştığını ve neler yaptığını görürsünüz. En yeni haberler ise haber kaynağınızda yer alır. Ancak günümüzde istediklerimizi takip etmek gittikçe zorlaşıyor. Çünkü birçok arkadaş edinmemiz ve yepyeni sayfalar takip etmemizle birlikte neler olup bittiğinde anlamakta güçlük çeker olduk. Her şey karışık hale gelmeden önce bunun önüne geçebiliriz.

ADVERTISING

Facebook haber kaynağını en verimli nasıl kullanabilirim sorusuna cevap arayan Facebook kullanıcıları tüm dikkatlerini buraya yönlendirebilir. Facebook haber kaynağını düzenlemek artık sizin elinizde! Herhangi bir arkadaşınız sürekli video, fotoğraf vb şeyler paylaşıyorsa ve sizde bundan rahatsız oluyorsanız, arkadaşınızın ruhu duymadan bu durumdan kurtulmanız mümkün. Bunu yapmak için o kişiyi arkadaşlıktan çıkarmanız gerekmiyor. Birkaç adım takip ederek bunu halledebilirsiniz. Bunun için gönderinin sağ üst tarafındaki aşağı ok imgesi üzerine tıklayarak kişiyi takipten çıkartabilirsiniz.

Eğer paylaşılan bir posttan sürekli olarak yorum geliyorsa gizle seçeneğini seçerek o yorumları göremezsiniz. Haber kaynağı seçeneğine tıklarsanız karşınıza iki seçenek çıkar. Başlıca Haberler ve En Yenilerdir. Bunlardan Facebook haber kaynağı içinde En Yeniler seçeneğini seçerseniz haber kaynağınızda güncel iletileri görerek güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.

Facebook Haber Kaynağı

Eğlence, moda, siyaset, spor ve film gibi alanlarda hizmet veren bazı sayfaları takip ediyorsanız bunları en üst sıralara çıkarabilmek için beğendiğiniz sayfanın Facebook sayfasından Beğendin yazan seçeneğe tıklayınca önünüze iki seçenek çıkacaktır. Bunlar Haber Kaynağındaki Gönderiler ve Bildirimler seçenekleridir. Haber Kaynağındaki Gönderiler seçeneğine tıklayıp daha sonra da Başta Gör, Varsayılan ve Takibi Bırak seçeneğinden size uygun olanı seçerek haber kaynağınızı düzenleyebilirsiniz. Böylece Facebook haber kaynağı düzenlenerek en eğlenceli ve verimli şekilde faydalanılabilir. Böylece boşa zaman harcamaktan da belli oranda kurtulmuş olursunuz.

ADVERTISING