Facebook İfadelerini Android Telefonda Kullanmak

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz gün “Beğen” tuşu üzerinde radikal bir değişikliğe giderek emojili ifadeleri kullanma sunmuştur. Bu yeni ifadeleri nasıl kullanabiliriz?

Yeni Facebook Güncellemesi

Facebook, geçtiğimiz günlerde herkesi şaşırtan bir güncelleme yaptı. Beğen butonunu hedef alan bu güncelleme ile artık beğen butonu yerine çeşitli emojileri kullanılabiliyoruz. Aslında bu sürpriz bir güncelleme olmadı.

ADVERTISING

Facebook Emoji Beğenme Özelliği

Facebook bu emojileri bir süredir dünyanın değişik ülkelerinde test etmekteydi. Test sonuçları iyi gitmiş olacak ki, emojili beğenme özelliği tüm dünyanın kullanımına sunuldu. Bundan sonra hakkında yorum bildirmek istediğimiz bir gönderiyi Facebook’da değerlendirirken nasıl bir duygu içinde olduğumuzu bu şirin emojiler yardımıyla ifade edebiliriz.

Yeni Facebook İfadeleri Android’de Nasıl Kullanılır?

Facebook uygulaması üzerinde açık bir oturumunuz varsa, bu “ifadeleri” kullanmak oldukça kolaydır. Beğendiğimiz bir gönderiye “ifade” bırakmak için “Beğen” butonu üzerine basılı tutalım ve karşımıza ufak bir pop-up penceresi gelecektir. Bu pencere üzerinde parmağımızı sürükleyerek ifadelerden her hangi birini seçelim. Seçtiğimiz “ifade” üzerinden parmağımızı kaldırdığımızda ifademiz hemen iletinin altına yerleşmiş olacak.

Ayrıca yorum, izlenme ve paylaşım sayısının sağ tarafa doğru kaydırıldığını da görebiliriz.

ADVERTISING