Gmail Android Uygulaması Bilmeniz Gereken 7 Özellik

Gmail android uygulaması her android telefonda hazır olarak karşımıza çıkmakta. Bundan dolayı dünya çapında tanınmış, kullanımı kolay ve avantajlı e-posta servisi olan Gmail’in android telefonlardaki kullanıcısı da çok fazla. Her geçen gün de özelliklerine bir yenisini ekleyen ve zenginleştiren Gmail android’in bilmeniz gereken 7 gizli özelliği var.

1- Gözden kaçan e-postalar

Gözünüzden kaçmış olan, okunmamış e-postalar pratik bir yöntemle görüntülenip okunabiliyor. Yıldız koyulan, önemli işareti taşıyan, spam kutusuna düşen, gelen ve okunmuş olan e-postaların her biri Gmail’de kolayca ulaşılıp okunabiliyor.

ADVERTISING

2- Özelleştirilmiş aramalar

Arama çubuğundan mesaj gönderenin adını, alıcı adını, arama yapmak istenilen tarihi yazılarak bu tarihten önceki veya sonraki e-postaları da görüntülemek son derece kolaylaştırılmış durumda.

3- Ekran kaydırma

Gmail e-postaların okunmasından sonra ekranın sola ya da sağa kaydırılıp, bir önceki veya sonraki mailler görülebiliyor. Gelen kutusuna bakarken de bu kaydırmalarla e-postalar kısa yoldan arşivlenebiliyor veya silinebiliyor.

4- Çoklu seçim

Size gelmiş olan maillerin üstüne basılı tutmak suretiyle birden çok mail seçilebiliyor. Maillerin solundaki kutulardan seçme işleminin daha hızlı yapılması da mümkün.

ADVERTISING

5- Kelime-cümle biçimlendirme

Mesajlardaki bazı kelimeler ya da cümleler biçimlendirmek amacıyla seçilerek gerekirse kelime altı çizilip, italik veya kalın hale getirilebiliyor, metin rengi ya da arka planın rengi de değiştirilebiliyor.

6- Gmail android uygulaması Hızlı arşivleme

İşle ilgili kullanılan Gmail uygulamasında gelen postalar açılıp üst tarafta, sağda yer alan üç noktalı kısma tıklayarak “Sessiz” seçeneği kullanılabiliyor. Bu yolla, mesajlar gelen kutusu yerine arşiv kutusuna aktarılabiliyor.

7- E-posta hesaplarının birleşmesi

Gmail’den başka e-posta hesaplarınız da varsa ufak bir ayarla hepsini Gmail’de birleştirilebiliyor. Gmail Android Uygulaması Bilmeniz Gereken 7 Özellik bunlar, mutlaka ki çok işinize yarayacaktır.

ADVERTISING