İnstagram Videolarında ki Ses Sorunu Çözümü

Son yıllarda hızlı bir yükselme yakalayan sosyal medya platformu Instagram, her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Bu popülerlik arttıkça Instagram üzerinde ki sorunlar da çoğaldı. Bu sorunlardan birisi Instagram videolarında bulunan ses sorunu. Genellikle Android kullanıcılarının şikayetçi olduğu bu durum, Instagram videolarında ses kalınlaşması ve ses’in kötü çıkması gibi sorunlar olarak yer alıyor.

ADVERTISING

Güncelleme Çare Olmadı!

Geçtiğimiz aylarda Instagram bu konu üzerine bir açıklama yapmış ve yeni güncelleme ile bu sorunun ortadan kaldırılacağını söylemişti. Ancak aralık ayında yapılan son güncellemeden sonra da aynı sorunu yaşayanlar devam etmesi üzerine çözümler üretilmeye başlandı. Bu çözümleri araştırarak en olumlu sonuç alınan çözümü sizler ile paylaşıyoruz.

İşte Çözüm

İlk olarak uygulamayı telefonumuzdan silerek en son sürümünü play’den tekrar indirip kuruyoruz. (Önceden yanlış yapılan ayarlar olabilir, ayarların default olması gerek) Daha sonra uygulamaya girip go to Settings > Video > Sound yolunu izliyoruz “When Ringer is On” kısmını aktif hale getiriyoruz.

Not: Eğer çözüm işe yaramazsa İnstagram güncellemesini beklemeniz gerekecektir.

ADVERTISING

Comments are closed.