OnePlus Nord Watch Suya Dayanıklı mı?

OnePlus Nord Watch, 1.78 inç AMOLED ekran, kare tasarım, fitness takip sistemi, 10 güne varan pil ömrü, Bluetooth 5.2 ve fazlasına içinde bulunduran teknolojik donanıma sahip akıllı bir saat. Ancak akıllı saatler el yıkama, bulaşık yıkama, yüzme gibi işlemler sırasında bizimle beraber olduğu için veya daha doğrusu suya fazla maruz kaldığı için akıllara bir soru geliyor. OnePlus Nord Watch Suya Dayanıklı mı?

ADVERTISING

OnePlus Nord Watch Suya Dayanıklı mı?

OnePlus Nord Watch Suya Dayanıklı mı

İlk olarak su geçirmez ve suya dayanıklı arasında farklılık vardır. Su geçirmez özelliği suyun cihaza asla giremeyeceği anlamına gelirken, suya dayanıklı cihaza suyun girmesinin zor olduğu ve buna karşı dayanıklı olduğunu ifade eder. Akıllı telefonlara alınan IP derecelendirmeleri gibi akıllı saatlerinde IP dereceleri vardır. Bu da cihazın suya karşı dayanıklılığını ortaya koyar.

OnePlus Nord Watch, IP derecelerinde suya ve toza karşı en dayanıklı derece olan IP68 derecesine sahiptir. Yani saat suya, toza, kire, kuma karşı son derece dayanıklıdır ve 30 dakika boyunca 1,5 metreye kadar su içerisinde kalabilir. Çok terlemeye maruz kalınan idmanlarda veya yağmurlu günlerde kullanmak hiç bir sorun oluşturmaz. Ancak saati sauna veya buhar odası gibi ortamların içerisine sokmak önerilmemektedir. Bunula birlikte sabun, çözücüler, güneş kremi, el losyonları gibi tahriş edici maddelerden uzak tutmanız önerilir.

ADVERTISING

Akıllı saat IP68 derecesine sahip olsa bile sonsuza kadar suya dayanıklı olacağı anlamına gelmemektedir. Bu özelliğin zamanla azalabileceğini lütfen unutmayın. OnePlus resmi açıklamasında su hasarının garanti kapsamında yer almadığını söylediği için tüplü dalış veya yukarıda bahsettiğimiz şeyler için akıllı saati takma riski almamanız faydalı olacaktır.