PDF İmzalama Nasıl Yapılır?

Windows’ta ve android’de PDF dosyalarını imzalama işlemi oldukça basit sayılabilecek bir işlemdir. Bazı belgelerde ıslak imza benzeri dijital imzaların bulunması, belgenin güvenliği açısından önemlidir. PDF belgelerinin imzalanması için belgenin normal şekilde açılması ya da oluşturulmasından sonra dosya menüsünde bulunan, belge sekmesi tıklanır.

ADVERTISING

Burada açılan listeden imzalama alanı seçilir. İmzanızın nasıl görünmesi gerektiğiyle ilgili seçenekler karşınıza gelecektir. Buradan istediğiniz stil ve seçeneği belirleyerek, kabul butonuna bastığınızda, imzanın boyutu pozisyonu gibi seçenekleri belirlemeniz yeterli olacaktır. Reel hayatta kullandığınız imzayı doğru ve net bir şekilde boş bir kağıt üzerine el ile çizip, tarayıcı sayesinde PDF belgenize yerleştirme imkanınız da bulunmaktadır.

Windows işletim sistemi üzerinde Adobe Acrobat Reader uygulaması ile belge imzalamak bu kadar kolay. Android işletim sistemli mobil cihazınızdaki uygulamada da PDF belgelerin imzalanabilmesi söz konusudur.
Windows’ta ve android’de PDF dosyaları imzalayarak göndermeniz, oluşabilecek telif ve benzer güvenlik sorunları adına çok önemlidir. Android adobe uygulamasında belgenizi açarak sağ alt taraftaki menüye tıkladığınızda, imza seçeneğini görebilirsiniz. Buradaki en önemli fark android uygulamasında doğrudan el ile imzayı atmak gerekir.