Periscope Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Periscope uygulaması Twitter ile bağlantılı olan bir uygulamadır. Yani bir Periscope hesabınız olabilmesi için öncelikle bir Twitter hesabınızın olması gereklidir. Periscope birden çok kişiye yayın yapmanızı sağlayan aynı zamanda bunu canlı yayın olarak gerçekleştirmenizi sağlayan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

ADVERTISING

Yavaş yavaş popüler bir hale gelmeye başlayan bu uygulamanın ilerki zamanda kullanıcılarının da oldukça fazla bir şekilde artacağı görüşündeyiz. Öncelikle Periscope uygulamasını bilgisayarınıza, telefonunuza ya da tabletinize indirmeniz gereklidir. Daha sonrasında bu uygulamaya Twitter hesabınızdaki gibi giriş yapmanız gereklidir. Twitter’da sizi takip eden kişiler ve sizin takip ettiğiniz kişiler maalesef buraya yansımayacaktır. Bu nedenle ilk başta kimse sizi takip etmeyecektir.

Periscope Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Periscope uygulaması ilk başta kullanması zor bir uygulama olarak görülse de aslında birçok uygulamadan çok daha basit bir kullanıma sahiptir. Uygulamanın alt kısmında dört amblem vardır. Bu dört amblemi size soldan başlayarak ne işe yaradıklarını anlatmak istiyorum. En soldaki amblem sizin takip ettiğiniz kişilerin yayınlarını göstermektedir. Bir yanındaki ambleme baktığımız zaman buradan dünyanın her yerinde yapılan canlı yayınları görürsünüz ve sizde bu yayınlara katılabilirsiniz. Sağdan ikinci amblemde ise canlı yayın yapabilmeniz için ayrılan bölümdür. En sağdaki amblemde ise en popüler kişileri görmektesiniz. Sağ üstten profilinize girebilir, sol üstten ise arkadaşlarınızı arayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi bu uygulamanın kullanımı oldukça kolaydır