Samsung İki Yeni Marka Patenti! “Galaxy Joy” ve “Nudge”

Bir kaç saat önce Samsung’un yeni patent başvurusu yaptığıyla ilgili haberler sızmaya başladı. Çeşitli muhtemel isimler arasında, iki isim oldukça ilginç görünüyor: Galaxy Joy ve Nudge. Örneğin Galaxy J1, J3 ve diğerleri için “akıllı telefonlar” olarak konuşuluyorsa, Galaxy Joy için şu şekilde bir açıklama düşünülüyor:

ADVERTISING

Galaxy Joy Açıklama

“Cep telefonları; Cep telefonları, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar için kablosuz kulaklıklar; şarj edilebilir piller; Pil şarjörleri; Cep telefonları, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar için deri case-ler; Cep telefonları, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar için flip kapaklar; Tablet bilgisayarlar; Akıllı telefonlar.”

Samsung Galaxy Joy

samsung-galaxy-yeni-patent

Daha kesin bilgilerse Nudge ile ilgilidir. Şöyle ki Nudge Galaxy S6’ya uygulanacak temassız elektronik cihazları kontrol için tasarlanmış yeni bir biyometrik tanıma yazılımı olması gerekiyor. Açıklama böyle belirtiliyor:

“Diğer bilgisayar uygulamaları, bilgisayar, cep telefonları, akıllı saatler ve diğer taşınır ve multimedya cihazlarının temassız kontrolü için jest, yüz ve ses tanıma için kullanılan bilgisayar yazılımı; okuma, otomatik, yönetmek ve diğer üçüncü taraf bilgisayar uygulamalarını kontrol etmek için indirilebilir bilgisayar uygulama yazılımı.”